DV: České naděje na draftu 2018

June 18, 2018

Draft nováčků do NHL se nezadržitelně blíží. Již tento víkend se v Dallasu bude rozhodovat nejen o tom, které hráče si jednotlivé týmy přivlastní, ale také nás čeká spousta výměn za účelem posunout se v pořadí výše, nebo vylepšit svůj tým okamžitě, bez nutnosti čekat na vývoj některého juniora. Jakožto český zástupce na blogu jsem si připravil okénka pro některé Čechy, jejichž jména mohou o víkendu zaznít.

 

Filip Zadina

 

Zadinu především českým fanouškům netřeba dlouze představovat, svůj potenciál i sklil-set ukázal již na MS hráčů do 20 let. Jedná se o ryzího střelce, hráče, který to v ofenzivě dokáže ve správný čas vzít na sebe a rozhodnout. Ne náhodou si vysloužil i pozvánku do A-týmu nároďáku, ač se do konečné nominace do Dánska nedostal.

Martin Kaut

 

Ještě loni se o něm možná tolik nemluvilo, ale načasoval si formu na pravou chvíli. Celou sezonu rostl, především pak po návratu z juniorského MS. Na konci ročníku mu jeho fazóna vysloužila nominaci do Dánska, kde si sice nakonec nezahrál, ale už samotný pobyt s národním týmem takovou dobu naznačuje, že spekulace ohledně jeho draftování kolem 13.–15. místa jsou zcela na místě.

Jan Jeník

 

Jeden z nejmladších hráčů, kteří se můžou zúčastnit letošního draftu. Je dalším z produktů kvalitní liberecké práce s mládeží a spolupráce s Benátky nad Jizerou, za které odehrál většinu sezony. Stihl k tomu také 6 zápasů v české extralize. Blýsknul se také jako nejlepší střelec letošního Memoriálu Ivana Hlinky (6 gólů v 5 zápasech) a produktivním MS hráčů do 18 let. Na právě uplynulém draft combine měl pohovory s 25 kluby. Podle skautů by mohl jít na přelomu 3. a 4. kola.

Jakub Lauko

 

Další z hráčů, kteří se v dobrém světle ukázali na Hlinkově memoriálu. Teprve nedávno osmnáctiletý Lauko má za sebou už téměř 2 sezony v hlavním týmu chomutovských Pirátů poté, co prakticky přeskočil juniorskou kategorii. V letošní sezoně se zúčastnil MS hráčů do 20 i 18 let (kde byl nejproduktivnějším z Čechů). Na draft combine se mu povedlo ukázat své schopnosti mimo led, kdy se 13x z 20 disciplín umístil mezi 25 nejlepšími. Skauty je ceněn pro svou rychlost a očekává se, že bude draftován mezi 2. a 3. kolem.

Lukáš Dostál

 

Brankářský talent, o kterém se možná tolik nemluvilo, avšak své schopnosti letos ukázal. Sezónu si rozpůlil mezi brněnskou juniorkou a prvoligovou Třebíčí, kde odchytal 20 zápasů s velmi slušnou úspěšností zásahů (92,1 %). Stal se také českou jedničkou na MS U18 a skauty byl ohodnocen jako nejlepší evropský brankář jdoucí na letošní draft. Můj odhad je, že bude draftován ke konci 2. kola.

Jakub Škarek

 

V Česku již velmi známé jméno. Dal o sobě vědět už před 3 lety, kdy se v 16 letech stal jedničkou prvoligové Dukly Jihlava a tuto šanci chytil za pačesy. Hned následující sezonu dostal šanci na pár zápasů i v extralize v dresu Sparty, aby následně Jihlava postoupila do extraligy. Loňskou sezonu se měl tedy možnost ukázat v nejvyšší české soutěži, to se mu však nevyvedlo dle představ. Sebevědomí mu jistě nepřidalo ani fiasko brankářské dvojice Čechů na MS U20. Podle mě mu nevydařená letošní sezóna mírně zhorší hodnocení a dá se čekat, že bude draftován na konci 3. kola.

Kristián Reichel

 

Po přecházejícím ročníku, kdy od sebe asi čekal v dresu Litvínova víc, se rozhodl odejít do WHL, kde mohl více rozvinout své ofenzivní choutky. Na draft mohl jít již před dvěma lety, ale hold zaujal až letos, kdy si vysloužil pozvánku i na draft combine, kde se v 6 disciplínách umístil v TOP 25. Tipnul bych si, že může přijít na řadu okolo 5., 6. kola.

Libor Zábranský

 

Stejně jako Reichel, přešel Zábranský po nabytí zkušeností v extralize do kanadské juniorky, aby sezónu vyvrcholil na MS jakožto kapitán české reprezentace 18letých. Stejnou funkci plnil i na Memoriálu Ivana Hlinky a na obou akcích se mu povedlo zaujmout jak herně, tak bodově. Syn majitele brněnské Komety by mohl přijít na řadu okolo 4.–5. kola.

Filip Král

 

Další do party hráčů s pestrou budoucností, jež vychovala Kometa Brno. Král hrál již v loňské sezoně pravidelně za A-tým a po 4 zápasech v letošní sezoně přijal nabídku ukázat se i v juniorské soutěži za oceánem. Během draft combine se vinou zranění mohl účastnit jen pohovorů s týmy. Dle odhadů skautů se dá čekat jeho draftování ve třetím kole.

Ondřej Buchtela

 

Obránce Chomutova, který zatím převážně působil v juniorské soutěži nebo v první lize, ale dostal i šanci v extralize, by mohl být jedna z voleb v 6. až 7. kole draftu, které je těžké odhadovat, avšak mohou časem překvapit. V sezoně 2016–17 se zúčastnil MS hráčů do 18 let.

Jáchym Kondelík

 

Odchovanec Českých Budějovic působí již 2 sezony za mořem, pro evropské hráče trochu netradičně v americké USHL. Pro příští sezonu má tento urostlý chlapík (201 cm, 99 kg dle Eliteprospects) podepsanou smlouvu na univerzitě v Connecticutu. Po letošní vydařené sezoně a loňskému MS U18 (5 zápasů, 1+5) by mohl jít na draftu ve 3. kole.

Matěj Pekař

 

Je dalším hráčem, který bude v příští sezoně působit na univerzitě, konkrétně v Miami. Měl také velmi povedenou sezonu v USHL, kde byl vyhlášen nováčkem soutěže, a po MS osmnáctiletých (7 zápasů, 1+4) dostal taktéž pozvánku na draft combine. Týmům se však nemusí líbit, že ještě potřebuje nabrat svalovou hmotu, takže jej odhaduju na 4. kolo draftu, avšak může překvapit.

Kryštof Hrabík

 

Hráč, jehož si poslední 2 sezony vzal pod svá křídla Liberec a kontroluje jeho vývoj. Dostává prostor především v prvoligových Benátkách nad Jizerou, ale dostal i čichnout k extralize. Na MS U20 z přelomu roku plnil především defenzivní úlohy. Osobně bych jej odhadoval na 5. kolo.

Albert Michnáč

 

Taktéž účastník letošního MS hráčů do 20 let, kde si připsal 3 asistence poté, co do letošní sezony vlétl tak, že v prvních 19 zápasech sezony nasbíral 25 bodů v juniorské OHL. Tam působil i sezonu přecházející, a letos měl tento tvůrce hry na konci sezony téměř bod na zápas. Můj osobní tip je na 5.–6. kolo.

 

A co vy, máte svého favorita z výše uvedeného seznamu, nebo naopak naději, o které se zde nepíše, ale může být černým koněm?

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey