Sajmonov pohľad: Hokejový zázrak vol.2

February 24, 2018

Hokejový národ, buď pozdravený!

 

Žeby Nemecko prebralo štafetu tímu, ktorý vie občas prekvapiť, po Slovákoch? Ťažká otázka, ale určite namieste. Európska (politická) veľmoc teraz na vlastnej koži prežíva rozprávku, akú by ani bratia Grimmovci nenapísali.

 

Nemci pobili Kanadu. A v olympijskom finále budú hrať proti Rusom. Tých sme porazili len my (a, paradoxne, sme už nad nikým ďalším nevyhrali).

 

Po postupe cez reprezentáciu Troch koruniek som si pomyslel, že Nemci zažijú vlastný Vancouver. Ten náš sa skončil smutne, i keď, ako pamätáme, sme v súboji o bronz pred treťou tretinou viedli o dva presné zásahy nad Fínmi. Napokon sme brali "zemiak".

 

Nemci zdolali súpera, ktorému sme vtedy čelili v semifinále my. Hoci boli Javorové listy pred onými ôsmimi rokmi v plnej sile a včera im chýbali dôležité články mužstva hrajúce v NHL, nič to nemení na fakte, že si zahrajú o tretie miesto. Oni tak nemajú druhý Vancouver. Oni majú druhý hokejový zázrak.

 

Vo finále proti Rusom im budem jednoznačne držať prsty. Nech dokončia, čo začali, aj keď ich čaká pravdepodobne najsilnejší mančaft Pchjongčangu.

 

Cesta cez Rusov k olympijskému zlatu bude viesť jedine cez pevnú defenzívu a rýchle ofenzívne výpady. Efektivita Nemcov je neskutočná. Včera po deviatich strelách mali na konte už štyri góly. To im bezpochyby nahráva do karát, keďže, ako vieme, športovci z Ruska sú takisto ofenzívna mašina.

 

Zlato bude nepochopiteľné, no olympiáda neraz píše obrovské príbehy. Tento rok je ním napríklad jazda za víťazstvom na snowboarde aj na lyžiach v podaní Češky Ester Ledeckej.

 

Ja fandím Nemcom. A vy?

 

Sajmon

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey