Sajmonov pohľad: Oni hrali hokejkami. My srdcom

February 15, 2018

Hokejový národ, buď pozdravený!

 

Slovensko je po dlhých mesiacoch (alebo možno rokoch) vo veľkom hokejovom ošiali. Niet sa čo čudovať. Výber generálneho manažéra Mira Šatana včera zdolal výber olympijských športovcov z Ruska nabitý najlepšími hokejistami Kontinentálnej hokejovej ligy.

 

Kto by to bol pred zápasom povedal? Internet bol plný "expertov", ktorí neverili podľa ich slov "babrákom zo srandaligy", no mali sme niečo, čo ruskej mašine chýbalo. Tímového ducha. Oni včera hrali hokej hokejkami. My sme k nim pridali srdce.

 

Tým srdcom sme Kovaľčuka a spol. postupne viac a viac nahlodávali, až sme opraty zápasu vzali do svojich rúk. Bohu vďaka za prvý gól Ölveckého, ktorý nám dodal sebavedomie. Bakoš konečne zobral tabletku proti slovenskej chorobe alias keď idete dvaja na jedného, nestrieľaj, ale prihrávaj. A po Čerešňákovom projektile, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, som až do konca duelu nemohol obsedieť na jednom mieste.

 

Ja neviem, vážený pán Craig Ramsay, čo ste spravili s týmto mužstvom, no prosím vás, pokračujte v tom. Tandem Šatan-Ramsay mal moju dôveru už dávno pred včerajším stretnutím, avšak po tejto bitke verím, že toto je duo na správnom mieste.

 

"Remizujte si, prohrávejte, ale hrát budete jako mistři," zaznelo v českom dabingu legendárneho filmu podľa skutočnej udalosti Hokejový zázrak. Keby naši včera aj prehrali či remizovali, nikto im nemôže nič vyčítať. Ruskú mašinu udolali bojovnosťou, lebo keby sa hralo na papieri, o víťazovi je jednoznačne rozhodnuté.

 

Ruský "medveď" má z junákov spod Tatier už trošku traumu. Veď ich posledné olympijské víťazstvo v riadnej hracej dobe nad nami sa zrodilo ešte vo štvrťfinále Olympijských hier 1994 v Lillehammeri. Pred štyrmi rokmi síce v našom meraní síl zvíťazili tiež, ale až po samostatných nájazdoch. A včera sa ich komplex ešte prehĺbil. Zásluhou tých "chlapcov zo srandaligy".

 

Slovensko zažíva eufóriu. Radosť z hokeja je v posledných rokoch tak výnimočná, že je ten ošiaľ o to väčší. No nemajme obrovské očakávania. Táto reprezentačná partia hrá spolu prvýkrát a má len chudobné skúsenosti. Ramsay to však kompenzuje skvelým hokejom, ktorý našich chlapcov naučil. Dám len jeden príklad - rečnícku otázku: Kedy naposledy sme videli také obstojné slovenské presilovky ako včera?

 

Sajmon

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey