DV: Bye-week. A komu tím prospějete?

January 16, 2018

Po roce opět přichází období, kdy týmy dají svým hráčům na týden sbohem, neboli bye-week. Již loni poměrně hodně probírané téma, jelikož většina týmů, která se právě vrátila z týdenní dovolené, ztratila drajv a často jim trvalo několik zápasů, než se hráči opět dostali do tempa. Tato vymoženost z dílny NHLPA, která (ne)funguje již druhou sezonu, měla hráčům ulevit během dlouhé a náročné sezony. Realita? Hráči jsou týden bez jakékoliv nutnosti tréninku a kalendář zápasů je kvůli tomuto ještě více zhuštěný, protože během tohoto týdne by mohl každý mančaft odehrát například 3 zápasy, které se prostě musí nacpat jinam a vzniká tak více back-to-back games.

 

Samozřejmě, že hráči jsou také jen lidi a zaslouží si odpočinek, avšak otázka je, zda je tento týden oddechu lepší v celkovém důsledku pro tým. Představte si, že týden se jen válíte na pláži, pak si dáte jeden trénink, rozbruslení a máte jít do zápasu proti někomu, kdo má právě vítěznou šňůru, padá jim tam všechno, jsou rozehraní a všude o krok napřed, protože ten týden poctivě trénovali a hráli zápasy. Nic moc pocit, že?

 

Další negativum je fakt, že má-li váš tým momentálně vítěznou šňůru, tak mu pauza určitě neprospěje, protože v těchto případech jsou hráči veskrze rádi, pokud hrají víc a víc, protože nevyjdou z tempa a jen tak něco je nerozhodí. Na druhou stranu, je-li tým na dně, tak hráčům rozhodně prospěje navzájem si od sebe odpočinout. Dle mého názoru to ale týden nevyřeší, zvláště ne bez možnosti zlepšit své hráčské umění. Zde by byla týmová večeře prospěšnější na vyčištění atmosféry.

 

Minulý týden se jako jedni z prvních vrátili z dovolené hráči Stars a Kings. Jak vypadaly první zápasy po návratu asi není překvapením – Kings prohráli proti svým rivalům z Anaheimu 2:4, přičemž první 2 třetiny si Králové proti výborně bránícím Ducks ani neškrtli a horko těžko se dostávali zpět do tempa; Stars naopak čekal zápas proti Avalanche, kteří měli bye-week ve stejný čas. Ačkoliv prohra 1:4 s Coloradem není takovou ostudou jako loni, od týmu Dallasu, který překypuje kvalitou v ofenzivě, bychom jistě čekali více, než pouze 1 gól proti týmu procházejícím přestavbou.

 

Schválně můžete sledovat další týmy, jak se jim bude dařit po tomto načerpání sil uprostřed sezony, loni to příliš valně nedopadalo. Já jsem toho názoru, že tento nesmysl by se měl zrušit a nahradit spíše méně nahuštěným rozpisem zápasů. Pokud by hráči měli kupříkladu 3 dny bez zápasu, z toho jeden volný, jistě by to bylo užitečnější jak pro klub, tak hráče.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey