Sajmonov pohľad: Paciorettyho dni sú spočítané

January 9, 2018

Hokejový národ, buď pozdravený!

 

Každý fanúšik by nadpis článku čakal skôr v spojitosti s menom Jaromíra Jágra. No dnešok je o úplne inej téme. Ide o Maxa Paciorettyho. 29-ročného rodáka z amerického štátu Connecticut.

 

Aby som bol presný, jedná sa o družbu Paciorettyho a Montrealu Canadiens. Na rozdiel od minulých sezón sa americkému ľavému krídelníkovi darí oveľa menej a následkom toho je táto situácia. Dnes už nie je tajomstvom, že kapitán najslávnejšieho klubu hokejovej histórie je pripravený dať organizácii, ktorá ho pred jedenástimi rokmi draftovala, zbohom.

 

Naznačuje to aj jeho postoj k momentálnemu dianiu. Neberie to nijak tragicky. "Skrátka len žiješ svoj život a staráš sa o svoju rodinu. Ak sa to stane, stane sa to. Som veľmi hrdý na predošlé úspechy, ktoré som dosiahol v Montreale," vravel pre Postmedia.

 

Uznáva však, že jeho postavenie ešte nebolo tak zlé: "Hrám tu desať rokov a nikdy som si neprechádzal ničím podobným. Raz som bol hore, raz dole, ale nikdy som nebol tak nízko."

 

Generálny manažér Marc Bergevin sa teraz usiluje vymeniť ho.

 

Niet sa čomu čudovať. Max Pacioretty bol v minulých sezónach útočnou vzpruhou pre tím, ktorému to často útočne nešlo tak, ako by si predstavoval. V tej súčasnej však Pacioretty akosi vyhasol. Od ročníka 2011/12 dosiahol (s výnimkou lockoutovej sezóny) vždy na šesťdesiatbodovú hranicu. Až táto sezóna so sebou priniesla výrazný prepad.

 

Po polovici tohtoročnej edície súťaže sa v montrealskej Bell Centre musia pozerať na vymeneného Paciorettyho, ktorého reputácia miláčika tribún padá rovnako ako jeho výkony. V 42 stretnutiach svieti na jeho konte 23 (10+13) bodov. To rozhodne nie sú čísla, ktorými by mal disponovať kľúčový forvard tímu NHL.

 

A tak je čas zbaliť kufre. Otázkou ostáva, či Bergevin nájde pádnu protihodnotu. Najať si Paciorettyho by práve teraz bol určitý risk. Mal by sa síce opäť naštartovať, no garantovať sa to jednoducho nedá.

 

Nick Kypreos zo Sportsnetu priblížil, kto by mohol byť objektom Bergevinovho záujmu. "Pre ostatné tímy je jasné, že Bergevinovou vrcholnou prioritou je vytrejdovať ho za elitného útočníka, ideálne mladšieho."

 

Ofenzívu majú Habs tretiu najhoršiu v rámci celej NHL. I preto musí vedenie myslieť smerom dopredu. Špekuluje sa o jeho výmene za Matta Duchenea. Ten sa od výmeny do Ottawy takisto herne trápi. Bol by to risk pre obe strany, ale prečo doň neinvestovať?

 

Napokon sa to však môže všetko vyvinúť inak. V Pittsburghu je totiž jeden výrazný adept na trejd. Vyhral tri Stanley Cupy, je pravák a narodil sa v Montreale. Jeho meno je Kris Letang. A táto možnosť mi - napriek tomu, že Bergevinovou prioritou sú útočníci - príde ako najpravdepodobnejšia.

 

Sajmon

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey