MP: Desať hráčov, ktorí môžu zmeniť dres

November 8, 2017

 

Sam Bennett – hráč, ktorý zostáva dlžný svojej povesti. Bývalá štvorka draftu po dobrej nováčikovskej sezóne vädne. Hráč v tejto sezóne ešte nebodoval.

 

Luca Sbisa – okrem neho by sme mohli spomenúť aj viacero jeho kolegov z defenzívy Vegas. Napríklad Jason Garrison, Brayden McNabb a ďalší. Nekompromisný švajčiarsky obranca bude v lete neobmedzene voľný agent a tak predstavuje dobrú posilu najmä pre druhú polovicu sezóny.

 

Mike Green – fenomenálny začiatok v podaní ofenzívneho beka raketovo vystrelil jeho trhovú hodnotu. Hráč, ktorý v kariére zažil viaceré vzostupy a pády je v poslednom roku svojho kontraktu. Tímov, ktoré by nepohrdli šikovným ofenzívne ladeným pravákom je viac než dosť.

 

James Neal – toto bude pravdepodobne jedna z najväčších rýb jarnej uzávierky prestupov. Práve vtedy sa na posledný chvíľu vypĺňajú posledné medzery v kádri. Skúsení a preverení kanonieri sa vtedy presúvajú na pravidelnej báze. V tomto rebríčku sa ich ešte zopár nájde.

 

Thomas Vanek – rakúsky strelec sa pred uzávierkou prestupov presúval aj vlani. Aj keby Vancouver bol po šesťdesiatich zápasoch na postupových priečkach, ťažko sa vyhne lákadlu výmeny za dobrú protihodnotu. Samozrejme, najviac bude záležať na hráčovej forme.

 

David Perron – Vegas loví voľby v drafte. Mená ako Neal, Sbisa či Perron by im ich mohlo priniesť hneď niekoľko. Hráči nováčika ukázali v úvode sezóny dobrú fazónu, čo je pre plány vedenia len dobre.

 

Griffin Reinhart – zdalo sa, že ho tím nechce poslať na farmu kvôli povinnosti umiestniť ho na waiver list. Napokon sa pre tento riskantný krok predsa len odhodlalo a nik si ho nestiahol. To len potvrdilo neprajníkov v tom, že bývalá štvorka draftu je premárneným a preceneným talentom. Islanders mohli pred piatimi rokmi svoju voľbu využiť lepšie.

 

Alec Martinez – jeho zisk nebude lacným špásom. Hráč má zmluvu ešte na štyri roky a vlani zaznamenal 39 kanadských bodov. Kings by jeho výmenou mohli získať lukratívne voľby v drafte aj nejaké cenné prospekty. Forma tímu ale indikuje, že Kings ho ešte budú potrebovať.

 

Rick Nash – najlepšie platený útočník Rangers je v súčasnosti v produktivite tímu až jedenásty. Navyše sa nachádza v poslednom roku zmluvy. Strádajúci útočník už zdá sa nemá miesto v kádri tímu aj pre sezónu 2018/19.

 

Alex Galchenyuk – Montreal sa ho mal pokúšať vymeniť už v lete. Kvôli početným odchodom si to vedenie napokon rozmyslelo. Problémy tímu aj hráča v novej sezóne ale danú problematiku opäť otvorilo.

 

Medzi ďalších kandidátov môžeme zaradiť aj mená ako van Riemsdyk, Sam Reinhart, Evander Kane, Ryan Strome, Ryan Nugent-Hopkins či superstars Thorntona s Tavaresom.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey