Sajmonov pohľad: Stamkos a Kučerov - najlepšia hokejová dvojica na svete

November 3, 2017

Hokejový národ, buď pozdravený!

 

V hokejových kruhoch je mnoho známych dvojíc, ktoré spolu hrajú už dlho, no ich štýl na súpera stála platí. Za zmienku stoja najmä Jordie benn a Tyler Seguin, Ryan Getzlaf a Corey Perry, či bratia Sedinovci. Jedna ich ale na začiatku prebiehajúceho ročníka výrazne predčila.

 

Pýtate sa, čím to je, že doteraz o dvojke Kučerov-Stamkos nebolo toľko počuť? Veď Rus je u Lightning už piaty rok, jeho kanadský kolega dokonca desiaty. Veľké veci sa však začali diať až teraz, v ročníku 2017/18. Tak sa zdá, že ofenzívna mašina môže doviesť Bolts až na vrchol, na ktorý má tento mančaft ambície.

 

"Stammer", ako volajú staršieho z dvojice, je často sužovaný zraneniami. V minulej sezóne odohral kapitán "bleskov" pre zdravotné komplikácie len chudobných sedemnásť duelov. Pred prebiehajúcim ročníkom sa často objavovali vyhlásenia, že ak Stamkos ostane zdravý, Tampu potiahne levím podielom.

 

Nebolo na nich nič iné, než pravda.

 

Lenže k Stamkosovi našla Tampa aj bonus, ktorý jeho silu zdvojnásobuje. 24-ročného ruského hokejistu, ktorý je momentálne pravdepodobne najlepším hokejistom z tejto krajiny. Kučerov hokejovo vyrástol a teraz je očividne ten najlepší čas, aby so Stamkosom utvorili dvojku, ktorá bude podobná tým historicky najúspešnejším ako Jágr-Lemieux či bratia Šťastní.

 

Už samotný pohľad na štatistiky kanadského bodovania ligy hovorí za všetko. Na prvom mieste je Steven Stamkos, ktorý má na konte 24 (6+18) bodov. Druhý je parťák Nikita. 21 (13+8) bodov. V ich bodových zápisoch však vzniklo niečo zvláštne. Všimnite si počet gólov.

 

Možno tu je kľúč k odpovedi. 27-ročný Stamkos bol kedysi čistokrvným strelcom, ktorý v sezóne 2011/12 nastrieľal neuveriteľných 60 gólov. Keď za floridský klub hrával Martin St.Louis, o tvorbu hry sa staral on. Čo sa od neho "Stammer" naučil, teraz môže využiť na geniálnu spoluprácu s Kučerovom, ktorého prudká a klinicky presná strela švihom je postrachom brankárom.

 

"Marty mi vravieval, že mu mám dať puk a uvoľniť sa. Nemusel som tvoriť hru. Snažil som sa nájsť si miesto a strieľať vždy, keď sa dalo. Teraz sa snažím prihrávať na strelu Kučerovovi, pretože v strieľaní gólov je momentálne najlepší," povedal Stamkos pre ESPN.

 

Zmena prirodzeného ostrostrelca na tvorcu hry priniesla Kučerovovi a celému mužstvu neskutočný úžitok. Duo Stamkos-Kučerov tento rok výrazne zatienila všetky ostatné a pomohla Kučerovovi konečne sa dočkať právoplatného uznania.

 

Nuž, ak sa spoja dve najväčšie hviezdy tímu a nájdu spoločnú chémiu, dokážu na ľade zázraky.

 

Sajmon

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey