MP: Päť hráčov, ktorí v sezóne 2017/18 zmenia dres

August 10, 2017

Je to taká menšia tradícia pred začiatkom sezóny, predpokladať a pozerať do pomyselnej kryštálovej gule. Tak ktorí hráči budú v ročníku 2017/18 vymenení.

 

 

Henrik a Daniel Sedinovci

 

Legendárne bratské duo ešte nemá Stanley Cup a Vancouver buduje nový tím okolo novej generácie mladých hráčov. Náznaky vedenia boli jasné už v minulej sezóne. Je možné, že vedenie oželie tú najlepšiu protihodnotu, aby dalo svojim hviezdam čo najväčšiu šancu na výhru najprestížnejšej kolektívnej trofeje. Získať ho môže ktokoľvek, takéto duo by vo svojom tíme iste uvítal každý generálny manažér.
 

 

Mike Green

 

Odchod obrancu Detroitu sa môže uskutočniť vlastne ešte pred štartom tejto sezóny, keďže Red Wings v túto chvíľu tak trochu porušujú pravidlo o platovom strope. Klub si pravdepodobne ponechá časť jeho platu, keďže nie každý zo súperov bude mať ochotu a kapacitu pojať jeho 6-miliónový plat. Nuž, a kto by mohol chcieť pravorukého, tvorivého obrancu, ktorý sa vyžíva na presilovkách? Najviac asi ten, ktorý dá najvyššiu ponuku.

 

James van Riemsdyk

 

Hoci si to samotný „JVR“ veľmi nepraje, klub sa ho pokúšal vymeniť už vlani. Robustný krídelník bude po sezóne neobmedzene voľným hráčom, vlani pritom strelil 29 gólov a celkovo zaznamenal 62 kanadských bodov. Na trhu má obrovskú hodnotu, má všetko, čo od kvalitného útočníka potrebujete.

 

James Neal

 

Vedenie Vegas sa už naznačilo, že pred trade deadline bude chcieť získať čo najviac volieb v drafte. Dvojica kanonierov James Neal – David Perron bude po sezóne bez zmluvy. Obaja sú ideálnom hokejovom veku a pred play-off predstavujú ideálnu posilu. Do svojho nového pôsobiska prinesú korenie hokeja, góly.

 

Philipp Grubauer

 

Aby sme nezabudli ani na brankárov, tak to je veľmi horúci adept, a to hneď z troch dôvodov. Prvý, už neraz ukázal výkonnosť hodnú jednotky. Druhý, na dvere bránkoviska Caps už klopú Vítek Vaněček a najmä Iľja Samsonov. A napokon tretí, zmluvu má len na tento rok, po jej skončení bude obmedzene voľným agentom, to len zvyšuje jeho trhovú hodnotu. Tú môže navýšiť aj pokračovaním doterajších výkonov.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey