Komentár Samuela Tirpáka: Ružička a Liška v 4. formácii? Tragikomédia "Slovan" pokračuje..

August 8, 2017

Zdravím obyvateľov planéty Slovan Bratislava a ostatných ľudí Slovenska. V posledných týždňoch sme sa dočítali o tom, že mnoho mladých hráčov odmietlo a odmieta prestúpiť do Slovana Bratislava. Minulý rok to bol Adam Ružička, ktorý odišiel radšej hrať do zámoria ako sa trápiť v Slovane.


Tento rok už odišli viaceré mená ako Taffe, Brust a podobne, ktorých rozhodnutie chápem. Za Slovan však odmietli hrať aj oveľa mladší hráči ako napr. Radovan Bondra, Adam Liška či Martin Gernát. Prečo je tomu tak? Nuž, dôvody sú logické.

Začnem prvým spomenutým ešte vyššie: Adam Ružička. To si vážne p. Říha myslí, že posunie Adama na vyššiu úroveň tým, že ho chcel nechať hrať 4. formáciu?! Ako vtip je to veľmi dobré. Adam potreboval v minulom ročníku kariérny rast kvôli draftu do NHL, (a možno nebudete súhlasiť) na čo by Slovan nebol vôbec zlý, ak by Ružička dostával priestor v elitných formáciách, kde by nebol defenzívne ladeným hráčom, ale hral by viac dopredu a ukázal by sa. Jeho draftová pozícia by bola niekde okolo druhého kola a bolo by to najlepšie umiestnenie od čias Marka Daňa, ktorý hral práve za Slovan. V Kanade si musel zvykať na nový štýl hry, menšie klzisko, a to celé nejaký čas trvá. Preto bol vybraný až vo 4. kole, aj keď mal na viac. Myslím, že urobil to najlepšie, čo za daných okolností mohol a uvidíme od neho oveľa viac bodov a ešte lepšiu hru v OHL. Neskôr sa dostane do NHL, to mi verte!

 

Prejdime však k Bondrovi a Gernátovi. Lišku nechám na koniec. Bondra potrebuje hrať profesionálne, no cítil, že lepšia možnosť bude hrať za IceHogs (farma Chicaga) ako v KHL za Slovan, čo plne podporujem, lebo je to tak. Gernát potrebuje klub mimo KHL. Martin je obranca, ktorý potrebuje priestor a príležitosť využiť svoje silné stránky a to dlhý dosah hokejkou, vynikajúcu rozohrávku a tvrdú strelu. Potrebuje však obrancu v dvojici, ktorý je skvelý defenzívne, pretože občas chybička nastane. Gernátovi by som odporúčil Fínsko ako cestu kam sa vydať.

 

Prejdime k Adamovi Liškovi. Určite ste počuli alebo čítali o tom, že Říha ho videl na krídle 4. formácie Slovana.. počkať.. prosiiiiim??? 4. formácia?? Pán Říha, toho hráča chcete za čo tak vytrestať? Keď som to čítal, tak som nevedel, či sa mam smiať alebo plakať. Tento chlapec je skvelý technicky i fyzicky, je ťažké ho odstaviť od puku a videli ste na MS do 18 rokov pár mesiacov dozadu, že je i neskutočne bojovný. Adam, podobne ako Adam rok pred ním, si zaslúži v Slovane pozíciu v prvých dvoch formáciách, nech sa môže rozvíjať medzi profesionálmi a nech zbiera body. Predstavte si formáciu Kašpar-Viedenský-Liška. Liškov progres by sa urýchlil maximálne a možno by sa v Máji objavil aj na MS mužov, ak by všetko šlo podľa predstáv. Rozhodol sa správne ponuku odmietnuť a presunúť sa do Kanady, kde bude nastupovať za Kitchener Rangers. Prajem mu zo svojho srdca a tak, ako som prial Adamovi Ružičkovi, aby sa mu darilo! Je to veľký talent. Veď má ešte len sedemnásť.

 

To je všetko, čo som mal na srdci. Môžete sa do mňa oprieť, že hovorím nepravdu s tou vecou slovanistickou alebo naopak podporiť môj názor. Prípadne napísať ten svoj. Ďakujem za prečítanie. Hasta La Vista!

 

Samuel Tirpák (SammyT51)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey