Komentár Samuela Tirpáka: Draft 2017, aké bude poradie? (2. časť, 7. - 1. miesto)

June 23, 2017

Hokejový národ, buď pozdraven! Dresy pre sezónu 2017/18 sú predstavené, trofeje rozdané a prichádza tá najdôležitejšia časť sezóny pre 18 a 19-ročných chlapcov, ktorých sen je dostať sa raz do NHL - Vstupný Draft!

 


Takmer každá súčasná hviezda si prešla draftom. Príprava na draft je zdĺhavá a ako fyzicky tak aj mentálne náročná. Musíte v sezóne hrať niekedy až za hranice svojich možností, aby si vás všimli skauti a neskôr musíte absolvovať rozhovory s takmer väčšinou tímov, čo tiež nie je najľahšie na psychiku 18-ročného, dovolím si povedať, chlapca. Ale je to škola a každý si tým musí prejsť. Tímy si nevyberajú hráčov len z herného, ale aj z osobnostného, hľadiska. Pozrime sa teda na to, ako by podľa mňa mohlo vyzerať poradie v TOP15 draftu 2017 ak by boli tímy a ich voľby také aké sú momentálne. Snažil som sa prihliadať aj na to čo jednotlivé tímy potrebujú. Pozrite sa na výbery od 7. po 1. miesto!


7. miesto: Owen Tippett => Arizona Coyotes

Na 7. mieste si organizácia Coyotes vyberie kanoniera Owena Tippetta. Arizona má vo svojom mančafte mnoho veľmi talentovaných útočníkov, no zároveň aj obranco.! Chýba im však typický kanonier so schopnosťou streliť v sezóne 30-40 gólov. Tým hráčom by mohol byť Owen Tippett! Čistokrvný kanonier, ktorý dokáže využiť svoju veľkosť na maximum. Jeho čuch na góly a silná strela sú najväčšími pozitívami. V NHL by mal patriť do TOP10 až TOP20 strelcov. Porovnal by som ho k Philovi Kesselovi.

 

 

 

6. miesto: Gabriel Vilardi => Vegas Golden Knights

Gabriel Vilardi je podobným typom hráča ako Mark Stone z Ottawy. Vyrovnane hrá ako v útoku, tak aj v obrane. Zodpovedne sa vracia a zároveň vie podporiť útok v podstate kedykoľvek a z akejkoľvek situácie. Obrancovia iba hádajú čo urobí, dokáže totiž všemožné veci ak má puk na hokejke. Je zároveň tvrdým hráčom, ktorý sa nebojí súbojov. Rozumie hokeju ako máloktorý z jeho rovesníkov a bude platným hráčom pre organizáciu!

 

 

 


5. miesto: Cody Glass => Vancouver Canucks

Vedenie Canucks taktiež rozmýšľa o výmene tejto voľby k tomu, aby sa dostali vyššie na druhé, tretie miesto, čo by pre nich znamenalo určite niečo skvelé. Každopádne, zatiaľ žiadna výmena neprebehla a tak by si z 5-teho miesta vybrali Codyho Glassa. Glass je nesmierne šikovným hráčom, ktorého schopnosti sú, čo sa tvorby hry a útočných aspektov týka, na elitnej úrovni. Taktiež dokáže hrať zodpovedne v defenzíve. Vidím v ňom niekoho ako je Mark Scheifele z Winnipegu. Hrajú veľmi podobným štýlom a ak by dokázal to, čo dokazuje Scheifele v NHL tak to bude výhra Vancouveru!

 

 

 

4. miesto: Callan Foote => Colorado Avalanche

Prvé, čo vám možno napadne je: "Nemá nič s Adamom Footeom?!", a áno má, je to jeho syn. Potom sa pozriete na prognózy od rôznych amerických skautov a tam uvidíte meno "Foote" až v druhej desiatke prospektov. Pomyslíte si, čo si to ten Tirpák myslí, že Foote bude v TOP5? Vysvetlím vám to všetko veľmi jasne. Cal Foote je presne to, čo Colorado v defenzíve potrebuje. Je to vysoký a zároveň aj veľký hráč, ktorý sa nebojí hrať tvrdo. Nie je to však ani trochu kópia jeho otca, ktorý bol ortodoxným defenzívnym pilierom. Cal hraje oveľa viac ofenzívne a jeho schopnosti čo sa útočného aspektu hry týkajú sú na veľmi vysokej úrovni. Jeho hra je podobná Shea Weberovi. A potom je tu faktor toho, že jeho otec strávil takmer celú kariéru v drese Avs.

 

 


3. miesto: Miro Heiskanen => Dallas Stars

Dallas sa zamýšľa nad výmenou tejto voľby za nejakého kompletného hráča, pretože túžia bojovať o Stanley Cup teraz. Ak však túto voľbu nevymenia, zvolia si Mira Heiskanena. Prečo? Heiskanen na MS do 18, MS do 20 rokov a taktiež vo fínskej lige dokázal, že je nesmierne talentovaným obrancom. Jeho ofenzívne schopnosti a defenzívna dokonalosť ukazujú, že jeho hra s vekom bude len a len stúpať a že môže patriť medzi top obrancov NHL. Zároveň je to aj charakterovo veľmi vyspelý mladík. Možno prirovnanie k hre Nicklasa Lidströma je trošku prehnané, každopádne s takým Camom Fowlerom z Anaheimu Ducks by som ho kľudne porovnať mohol. Pre Dallas by to bolo pridanie ďalšieho obrovského talentu k Johnovi Klingbergovi!

 

 


2. miesto: Nico Hischier => Philadelphia Flyers

V tejto časti je už jedno, či zvolíte Hischiera alebo Patricka. Obaja sú výnimočnými hráčmi tak na ľade, ako aj mimo neho. Hischier je považovaný za najlepšieho švajčiarskeho hráča, aký sa kedy narodil, a to je veľká pocta! Hischier je jedným z najlepšie technicky vybavených hráčov, jeho čítanie hry a rôzne iné atribúty sú elitné, a to, ako v najťažších situáciach preradí na ešte vyšší rýchlostný stupeň, dokazuje, že je to výnimočný hráč! Prirovnal by som ho k Henrikovi Zetterbergovi. Myslím si, že nič viac k tomuto hráčovi netreba.

 

 


1. miesto: Nolan Patrick => New Jersey Devils

Nolan Patrick je pre mňa voľbou číslo 1! Jeden z dvoch hráčov na drafte, ktorí sú "NHL-ready". Jeho hra v útoku je elitná a jeho defenzíva vyniká štandardom jeho rovesníkov. Je to kompletný hráč s výbornou strelou, videním hry, technickými a taktiež "playmaking" schopnosťami. Jeho sezóna bola značne obmedzená z dôvodu zranení, no napriek tomu patrí na pozíciu číslo 1. New Jersey získajú centra do prvých dvoch formácií! Jeho hra mi pripomína hru Erica Staala, keď bol v jeho veku.

 

 


Súhlasíte s číslom 1? Ak nie, tak prečo? Vyjadrite sa v komentároch a už môžme očakávať, či som to odhadol správne. Draft začína v noci z dneška na zajtrajšok

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey