Sajmonov pohľad: Vstup Vegas do NHL alias deň plný sĺz

June 22, 2017

Hlavným momentom, ktorý sa vryl do pamätí všetkých zúčastnených, bol príbeh Bryana Bickella, ktorého cestu chceli ukázať hokejovým fanúšikom po celom svete. Bickell v tejto sezóne ukončil kariéru v drese Caroliny Hurricanes potom, čo mu diagnostikovali zákernú chorobu postihujúcu svalstvo, sklerózu multiplex. Tu sú ale všetky slová zbytočné. Nech sa páči, video stojí za zhliadnutie:

 

Ťažkými pocitmi pri srdci boli sprevádzané aj slová George McPheea, ktorý postupne vyberal hráčov do svojho mužstva. Mančaft Golden Knights sa začínal napĺňať. Osobne by som sa chcel pristaviť pri dvoch voľbách, ktoré sú ťažko znesiteľné. A občas ťažko pochopiteľné.

 

Jednou takou je voľba Calvina Pickarda. Aj keď tu je treba zdôrazniť skôr rozčarovanie a zlosť fanúšikov Avalanche. Joe Sakic bol teraz podľa mnohých o dosť lepší hráč ako generálny manažér a kto vie, či by to dopadlo takto, ak by pre nezhody neodišiel minulé leto tréner Patrick Roy, mimochodom ďalšia klubová legenda. Je ťažko pochopiteľné, že sa Sakic rozhodol uchrániť Semjona Varlamova, ruského gólmana, ktorý je už dva roky bez formy a takmer stále zranený, a mladého a perspektívneho Kanaďana Pickarda pustiť do Vegas.

 

Keď sme už pri spomínaných slzách, tak tie boli skôr z toho, kde Colorado smeruje, ako preto, že odchádza práve Pickard. Lavíny však nemajú vôbec istú budúcnosť. Tú síce predstavoval spomínaný mladý gólman, ale to už píšem, ako iste vidíte, v minulom čase. V Denveri si ešte vytrpia svoje.

 

Ten najemotívnejší odchod napokon prežil Marc-Andre Fleury a s ním celá organizácia Pittsburgh Penguins. Keď padlo jeho meno a na obrazovke ukázali momenty z tejto sezóny, záber kamery si to namieril priamo na Sidneyho Crosbyho. Nečudo, že sa snažil zatajiť a neukázať na tvári sklamanie, vnútri ale určite cítil to, čo väčšina pittsburských priaznivcov. "Flower" bol tvárou klubu a jednou z najobľúbenejších postáv NHL zostáva aj naďalej.  Určite zdvihne aj imidž Golden Knights.

 

Fanušíkovia Pens sa zhodujú, raz Tučniak, navždy Tučniak. O sympaťákovi Fleurym to platí dvojnásobne. "Nemôžem uveriť, že ho musím vidieť v inom drese. Ten pohľad na tváre Crosbyho a Hagelina hovoril za všetko. Myslel som, že obaja začnú plakať," napísal jeden fanúšik na sociálnej sieti. Fleurymu z Pittsburghu znie jedno veľké "ďakujeme".

 

Kanadský gólman to ale vzal diplomaticky, keď pred spŕškou novinárov utrúsil: "Nevyhľadávam to, byť tvárou tímu. Prišiel som hrať hokej," povedal s úsmevom na tvári. Neskôr to The Hockey News označil za čo najviac dokonalé ironické vyhlásenie. Pretože ten úsmev presne po 14 rokoch od chvíle, kedy bol ako jednotka draftu vybratý Pittsburghom, svojím prvým tímom, bol síce rovnaký ako vtedy, no nie rovnako úprimný.

 

21. jún 2017. Jeden z najväčších dní tohto tisícročia, ktorý NHL zažila. A taktiež jeden z najemotívnejších. Vegas Golden Knights však brali to najlepšie, čo mohli, a za to sa na nich nik hnevať nemôže.

 

Avšak jeden smutný moment ani nesúvisí s Golden Knights. Je to tak, milí slovenskí fanúšikovia, Marián Hossa možno skončí kariéru. Možno už nikdy neobuje korčule, možno svoj posledný duel v milovanej organizácii už odohral. Povedzte, čo môže byť v hokejovom svete ťažšie, ako sa lúčiť s legendou?

 

Sajmon

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey