Komentár Samuela Tirpáka: Kto povedie Slovenskú svorku vlkov na budúcoročných MS?

June 5, 2017

Hokejový národ, buď pozdraven! Vidíte ako nám tá slovná "vojna" v Slovenskom hokeji rýchlo vychladla. Hádam sa toto divadlo pre dobro Slovenského diváka už opakovať nebude!


Na post trénera Slovenskej reprezentácie najviac rezonujú dve mená - Norbert Javorčík a Vladimír Országh. Aj pre mňa sú títo dvaja tréneri kandidátmi. Mohol by som spomenúť aj tretieho, ktorý mi napadol, a to je Ľubomír Pokovič, ale pochybujem, že je to reálna možnosť. V tomto trochu kratšom článku sa pozriem na to, kto je lepší kandidát na post hlavného trénera reprezentácie, a taktiež na to, čo ktorý tréner prinesie do tímu po prípadnom zvolení. 

 

Začnem Vladom Országhom. Stále len 40-ročný bývalý reprezentant, je už päť sezón hlavným kormidelníkom "baranov" a dokázal ich v tej sezóne minulej priviesť k titulu. Jeho taktická vyspelosť a skúsenosti z ľadu sa odzrkadľujú na jeho práci. Dokázal hru a taktiku Banskej Bystrice pozdvihnúť na vynikajúcu úroveň, ktorá jemu a jeho tímu vyslúžila titul. Jeho hra má prvky tvrdej, no kombinačnej hry, a to isté by nasledovalo v reprezentácii, ktorá by hrala tvrdo v dôležitých častiach hracej plochy, no zároveň by dokázala kombinačne prekonať značnú časť defenzívy súpera. So správnymi hráčmi to bude fungovať viac než dobre.

 

Druhým kandidátom je Norbert Javorčík. Javorčíkova filozofia je o tom, že hráč je na prvom mieste. Hokejista pod jeho vedením je sústredený len na svoj výkon a nakoľko Javorčík vyštudoval trénerstvo na FTVŠ-ke, tak vie hráčovi, aj mladému, aj staršiemu, vysvetliť taktiku, nech je akokoľvek komplikovaná. Jeho hra je založená na rýchlosti a kolektívnosti. Javorčík nepotrebuje hviezdnych hráčov na to, aby hral jeho tím nádherne. Reprezentácia by pod jeho vedením získala potrebnú taktickú komplexnosť i rýchly prechod z obranného pásma do útoku, čo bola jedna zo slabín slovenského výberu. 


Ja by som na miesto trénera zvolil Norberta Javorčíka, práve preto, že trénerstvo má naštudované a takého človeka tam treba. No je tu jedna vec, a to je, že on sám sa chce ešte rozvinúť na vyššiu úroveň, aby mohol trénovať reprezentáciu. Preto by som uvažoval o dosadení Vlada Országha, pod ktorým by to tiež šliapalo, na kratšie obdobie. 


Aký máte názor vy, Javorčík alebo Országh? Pokojne sa vyjadrite. To je odo mňa všetko, komentujte, lajkujte, vyjadrujte sa. Rád zodpoviem všetky otázky. Ďakujem za prečítanie.


Samuel Tirpák (SammyT51)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey