Sajmonov pohľad: Slovan či Bystrica? Kto získal slovenský titul?

April 23, 2017

Hokejový národ, buď pozdravený!

 

Je očividné, že niektorí ľudia, ktorých nechcem zaraďovať do nejakej skupiny, keďže viem, že v každej sa nájdu aj takí aj takí, nemôžu prekúsnuť to, že víťazom tohtoročnej edície slovenskej Tipsport Ligy sa stala Banská Bystrica. V repete minuloročného finále to Bystričania vrátili súperovi z Nitry, ktorý bol úspešnejší vlani. Stále sa však ohľadom výsledku finálovej série víria zbytočné komentáre.

 

Víťaz je jasný a na tom sa už nič nezmení, ani keby sa tí najväčší odporcovia Banskobystrického titulu postavili na hlavu. No tí (a viem, že niektorí čítajú aj môj článok) si stále nedajú pokoja. Na internete medzi "svojimi" spopularizovali názor, že titul nevyhrala Banská Bystrica, ale Slovan Bratislava. Slovenský zástupca KHL mal totiž v kádri Baranov viacerých svojich zástupcov. V zostave Banskej Bystrice sme mohli nájsť piatich hokejistov, ktorí v ukončenej sezóne obliekli aj dres s orlom na hrudi.

 

Toto však nikoho neoprávňuje vyplakávať, že šampión je šampiónom nezaslúžene.

 

Banská Bystrica sa pred play-off oprávnene posilnila - a to navyše slovenskými hráčmi. Ani jeden z tých piatich hokejistov totiž nebol Čech, Švéd, Kanaďan či Američan. Poprosím všetkých z tábora Nitry, aby priznali, že ich za minuloročným titulom ťahali najmä Kanaďania, čiže žiadni hrdí odchovanci nitrianskeho klubu, menovite spomeniem Davida Laliberteho, Jamie Milama a Judda Blackwatera.

 

Ak nie je titul Banskej Bystrice (podľa vás) oprávnený, potom nebol ani ten minuloročný nitriansky. Avšak tím Tomáša Surového prehral Nitru vlastne vo všetkých herných ohľadoch a vyhral sériu 4:1 na zápasy. Nie je o čom. Banská Bystrica je zaslúženým majstrom Tipsport Ligy.

 

A ak si to ani po tomto článku nemyslíte, že Barani vyhrali právom, potom aspoň nevravte, keď bratislavský tím nepostúpi do play-off KHL, aby sa vrátil späť do našej ligy "kam patrí". Veď keď podľa vás piati hráči zo Slovanu vyhrali titul, čo za rošády by potom urobila celá komanda Slovana Bratislava?

 

Sajmon

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey