Komentár Samuela Tirpáka: Ročník 1999 aneb generácia budúcich šampiónov

April 17, 2017

Hokejový národ, buď pozdraven! Chalani z 18-tky majú za sebou prvé dva zápasy na MS do 18 rokov a jediné čo k tomu môžem povedať, je jednoducho "WOW!!". Ten, kto pozeral zápasy proti Fínsku a Kanade musel byť v nemom úžase z výkonu našich mladíkov. Fíni sú známi svojou rýchlou hrou, naši s nimi držali krok! Kanada je zasa známa tvrdou a tvorivou hrou, naši im boli viac ako vyrovnaným súperom!

 

Je to priam až neuveriteľné, akým spôsobom sa prezentujú naši mladí reprezentanti. V tomto článku sa o tom trošku rozpíšem. Tréner Javorčík našiel v chlapcoch tú najlepšiu kombináciu bojovnosti, rýchlosti, šikovnosti a prefíkanosti. Všetky štyri formácie sú perfektne zložené, nakombinované a niet pochýb o tom, že ročník 1999 bude veľmi úspešný, nielen teraz, ale aj v najbližšej budúcnosti. 

 

Začnem teda hodnotením prvých dvoch duelov. Fantázia! Každý, kto to videl, buď naživo v Poprade alebo v pohodlí domova, alebo v krčme s pivkom v ruke, musel byť nadšený z výkonu našich chalanov. Ja osobne som si všimol niektoré hlavné znaky v hre našich, a to nesmiernu rýchlosť akcii, najmä protiútokov a prechodu cez stredné pásmo. Potom bojovnosť našich. V zápase proti Kanade išli chlapci do každého súboja na 110% a nevzdali sa aj keby proti nim stál o hlavu vyšší Kanaďan, a to sa muselo páčiť každému! Posledným znakom v hre našich bola prispôsobivosť. Ak sa hral rýchly hokej, tak sme sa prispôsobili, ak taktický, nápodobne. Páči sa mi taktiež rovnomerné vyťaženie všetkých formácií. Tento turnaj vychádza parádne! Uvidíme čo prinesú ďalšie stretnutia.

 

Generácia hráčov narodených v roku 1999 (ktorej by som mohol byť členom, ak by som hral hokej), dokazuje, že je jedna z najvydarenejších. Potvrdzujú to slová skauta St. Louis Blues Jana Vopata, ktorý prezradil, že viacero hráčov zo súčasného kádra 18-tky má šancu na draft.

 

Aké šance má tento ročník na drafte NHL? Oproti iným vysoký. Neviem vám povedať, ktorý hráč má aké šance, nakoľko pri výbere rozhoduje viacero faktorov, ale viem, že ich tam bude viac ako po minulé roky. My sa môžme len tešiť na ich výkony v budúcnosti a možno aj v NHL. Človek nikdy nevie!

 

V budúcnosti môžme očakávať, že práve táto skupina mladíkov bude ťahať národný tím za úspechmi. Naše A-čko sa môže učiť od 18-tky ako hrať kolektívne, pretože hráči 18-tky hrajú ako jeden muž a to je cesta za úspechom proti najsilnejším tímom! Verím že jedného dňa títo mladíci budú hrať prím v A tíme Slovenska.

Tréner Javorčík vybral svorku levov túžiacich po víťazstve a úspechu, či už bude cesta jednoduchá alebo zložitá, nedajú svoju srsť zadarmo a budú bojovať až do poslednej sekundy. Verme, že úspešne!

 

Slovenskooo!

 

Ďakujem za prečítanie článku a fandíme všetci!!

 

Samuel Tirpák (SammyT51)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey