Sajmonov pohľad: Zaslúži si Slovan byť v play-off?

February 6, 2017

Sociálne siete a na nich tisícky ľudí čítajúcich túto otázku. Niektorí z nich skutoční fanúšikovia a svojím spôsobom experti, iní zas premúdrení „odborníci“, ktorí si raz denne kliknú na aplikáciu Evysledky aby si našli, či to skončilo 5:1, či len 5:2. A tretia sorta – ľudia, ktorí si fakty („fakty“ v ich ponímaní) vyvodzujú z komentárov tých druhých odborníkov pod každým jedným príspevkom. Tieto tisíce sledovali jazdu Slovana, ktorý doťahoval, doťahoval... 

No nedotiahol.

Poviete si: „Tak im treba, mali hrať celý rok, nie len na konci, keď treba zapnúť ešte viac.“ Hovoríte zle.

Na jednej strane je o jedinom slovenskom zástupcovi v Kontinentálnej Hokejovej Lige pravda to, že ak by po celú sezónu hral tak, ako práve pri zúfalej poslednej jazde na plné obrátky na love o každý jeden bodík do tabuľky, postup do vyraďovacej fázy by mal v týchto dňoch vo vrecku.

Áno, toto je smutná realita, ktorú musí okúsiť a prijať každý verný priaznivec tímu s orlom na hrudi. Čo je však pravda, to všetci vieme. Meškajúce výplaty sa tímu jednoducho dotkli.

Hráte hokej. Prišli ste z Kanady. Kdesi tam za morom máte časť svojej rodiny, najlepšiu ligu na svete a kopu možností hrať hokej. Vy však chcete zažiť niečo nové a okúsiť atmosféru súťaže, ktorá ma po NHL nálepku „druhá“. Prídete do tímu, ktorému fanúšikov závidí celé Rusko (vychádzajúc zo slov z kabíny bratislavského klubu). No (opakujem) v druhej najkvalitnejšej súťaži nedostanete výplatu niekoľko mesiacov.

A teraz mi povedzte, či by ste dokázali v tomto rozpoložení vykonávať svoju prácu naplno. Fanúšikovia síce prinesú hrejivý pocit v srdci, z naháňania puku po ľade máte stále (aspoň istú) radosť. No neviete sa uživiť.
Sami ste ale mohli byť svedkami toho, čo s nimi urobilo zlepšenie finančnej situácie v tíme, ktoré plynulo z nájdenia nového sponzora.

Nie, toto naozaj nie je obyčajná trápna výhovorka, toto je holý fakt, ktorý by sa podľa mňa mal akceptovať. „Keby tam fungovali manažéri, ako mali, tak by tam chcel hrať každý hokejista,“ povedal prednedávnom bývalý hráč Slovana a obľúbenec publika Michal Vondrka.

Ak sa ale pozrieme na Slovan ako na Říhovu družinu na ľade a nie ako na súkromné vlastníctvo jedného hokejovej verejnosti na Slovensku známeho muža, musíme povedať, že za výkony predvedené v mnohých zápasoch (kedy už na účte mali meškajúce výplaty) by si to play-off skutočne zaslúžili.  

Avšak tieto výkony treba vydávať konštantne. Hráčov Slovana na nepostupové priečky zaradila nezávideniahodná situácia. Bohužiaľ. Keby bolo keby a Slovan by bol rešpektovania hodnou organizáciou (čo sa vedenia týka), mohol by dnes bojovať o viac než o posledné miesto do play-off. Hrá sa na body. A tých má Slovan menej ako ďalších deväť tímov konferencie.

Sajmon

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey