Simmondsovo zranenie je vážne, môže ho vyradiť na šesť týždňov

Ako bolo vidieť, Wayne Simmonds príchodom do Toronta skutočne pookrial. Skúsený Kanaďan sa dostal do formy, v dvanástich stretnutiach aktuálneho ročníka strelil už päť gólov. Čo je menej potešujúce, pribrzdí ho zranenie.

To môže byť vskutku vážne. Ako s ľútosťou píše Elliotte Friedman, 32-ročný forvard možno bude chýbať až šesť týždňov. Zranenie si privodil v dueli proti Vancouveru Canucks. Predtým, ako pre zranenie ruky odišiel z ľadu, dvakrát skóroval.

Na oficiálne vyhlásenie zo strany Toronta sa stále čaká. Insider Friedman napísal, čo mu povedali zdroje. Simmonds nastúpil v poslednom stretnutí v druhom útoku po boku Johna Tavaresa a Williama Nylandera. Bol najaktívnejším strelcom, bránu ohrozil až päťkrát.

Nebolo žiadnym tajomstvom, že sa na angažmán v Toronte mimoriadne teší. Vyrastal tu a Maple Leafs odmalička fandil. Pri putovaní naprieč NHL si zahral za Los Angeles, Philadelphiu, Nashville, New Jersey aj Buffalo. Výraznejší tímový úspech sa mu vyhýba.

Simmonds je aktuálne na delenej tretej priečke medzi kanoniermi mužstva. Viac presných zásahov majú na konte len Mitch Marner (6) a Auston Matthews (10).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.