Shea Weber možno v ďalšej sezóne neodohrá ani minútu. Canadiens si ho nebudú chrániť

Kapitán pravdepodobne nebude na zozname chránených hráčov počas expanzného draftu do NHL. Málokedy sa táto veta stáva realitou, no v prípade Montrealu Canadiens by to malo platiť. Shea Weber a jeho budúcnosť je veľkým otáznikom.

Renaud Lavoie prišiel s informáciou, že veterána trápia vážne zdravotné ťažkosti a pravdepodobne vynechá celú najbližšiu sezónu, ak nie viac. Ako detailnejšie poznamenal Elliotte Friedman, beka trápia pretrvávajúce problémy s kolenom a členkom. Play-off odohral so zraneným palcom na ruke.

Strach o jeho budúcnosť sa – logicky – začína ešte stupňovať. Dlhoročný zadák NHL už má 35 rokov, ak by ho zdravotné ťažkosti vyradili na viac ako rok, ktovie, či by sa ešte niekedy vrátil.

Weber pritom nemôže oficiálne ukončiť kariéru, podobne ako Marián Hossa či Marián Gáborík. Pravidlá sú dané jasne a Nashville by v prípade ukončenia kontraktu čakala nemalá finančná záťaž. V kanceláriách NHL sa však už pracuje na zmene pravidla, aby hráč na listine dlhodobo zranených mohol ukončiť aktívnu činnosť bez problémov.

Obrancov kontrakt potrvá ešte päť rokov, pričom – ak sa pozeráme na skutočný, nie priemerný plat – by si mal zarobiť ďalších 12 miliónov dolárov.

FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.