Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Shea Theodore sa pustil do boja s rakovinou prsníka, na ktorú umrela jeho babka

2 min read

Zdroj obrázku: Sportsnet

Rakovina je veľmi závažná choroba a ozajstný problém dnešného sveta. To je fakt, ktorý sa nedá poprieť, môžeme však proti nemu bojovať. Príklad k tomu môžeme nájsť aj v hokejovom svete, a to priamo medzi najlepšími.

Shea Theodore bol vlani počas seniorských majstrovstiev sveta na bežnom pretestovaní na drogy. Zakázané látky to síce neodhalilo, no výsledok bol oveľa znepokojivejší. Theodorovi bola diagnostikovaná rakovina semenníkov, našťastie v počiatočnom štádiu. Obranca Golden Knights sa z toho dostal.

Nebol to ale jediný prípad, kedy rakovina priamo zasiahla jeho rodinu. V júni na rakovinu zomrela jeho stará mama. Práve po nej nesie meno nový projekt, založený v rámci spolupráce hokejistu a Comprehensive Cancer Centers of Nevada, „Kay’s Power Play“.

Po úmrtí babky (Kay Darlingtonovej) sa Theodore pustil do boja s rakovinou prsníkov. Cieľom zbierky bude ženám viac sprístupniť mamografiu, lekárske vyšetrenie mäkkým röntgenovým žiarením, ktoré zobrazuje vnútorné tkanivo a žľazu prsníkov, a tým pomáha odhaliť mnohé prípady rakoviny prsníka v ranom štádiu.

„Len sa snažím pomôcť každému, komu môžem,“ cituje 25-ročného beka Las Vegas Review-Journal. „Myslím si, že toto pomôže mnohým ľuďom.“ Zbierka už pred týždňom a pol mala vyzbieraných päťdesiat tisíc dolárov, aj s prispením samotného hokejistu. Táto čiastka postačí na zhruba 150

Shea sa priznal, že pôvodne chcel zbierku zamerať na mužov s rakovinou semenníkov, ale smrť starej mamy ho prinútila prehodnotiť svoje rozhodnutie. „Viem, že by na mňa bola hrdá,“ povedal.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.