Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Shayne Gostisbehere je na predaj

1 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Pierre LeBrun z The Athletic potvrdil správu, o ktorej sa hovorí už dlhšiu dobu. Shayne Gostisbehere, obranca Philadelphie Flyers a niekdajší finalista bojov o Calder Trophy, je na predaj.

Jeho meno sa v trejdových špekuláciách už nejaký ten rok objavuje, no najvážnejší záujem zo strany Flyers prišiel v tomto roku. Dôvod je vskutku jednoduchý. 27-ročný obranca si nenašiel spoločnú reč s herným štýlom, ktorý naordinoval kouč Alain Vigneault.

Jeho výkony v poslednej sezóne boli podpriemerné. Aj to, čo ho zdobilo v jeho prvých sezónach, teda vysoká produktivita, razom zmizlo. V 45 stretnutiach zaknihoval iba 12 (5+7) bodov. To je oproti jeho najproduktívnejšej sezóne, v ktorej si pripísal 65 (13+52) bodov v 78 dueloch, poriadny regres.

„Ghost Bear“ by mal byť atraktívnym artiklom najmä pre kluby, ktoré sa chcú udržať ďalej od platovej podlahy, no zároveň neutratiť tak veľa. Jeho priemerný plat síce je 4,5 milióna dolárov, no v najbližších troch sezónach bude zarábať „len“ 3,25 milióna ročne.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.