Sharks sú otvorení výmenám. Na predaj sú Labanc aj Šimek

V klube San Jose Sharks môžeme čakať zmeny, hovoria zámorskí novinári. Generálny manažér Doug Wilson sa púšťa do práce a je otvorený obchodovaniu so záujemcami o niektorých jeho hráčov. Poznáme i konkrétne mená, informuje o nich Kevin Kurz z The Athletic.

Pre českého čitateľa je najlákavejšie meno Radim Šimek. Obrancov čas u „žralokov“ sa mohol naplniť. 28-ročný český bek zrejme nebude výrazne drahý. Ročne poberá 2,25 mil. dolárov, čo kupcov môže odradiť. Zmluvu podpísal vlani a potrvá do konca sezóny 2023/24.

Opustit Sharks by údajne mohol aj americký reprezentant so slovenskými koreňmi, Kevin Labanc. 25-ročný forvard sa v minulej sezóne prezentoval 28 (12+16) bodov v 55 stretnutiach. Ťažko predpovedať záujem o jeho služby, keďže ani jeho zmluva sa nezdá byť najvýhodnejšou.

Labanc sa od konca nováčikovského kontraktu v sezóne 2018/19 bodovo prepadol. Momentálne však má plat 4,725 mil. dolárov ešte na tri roky.

Ako tretieho Kurz spomenul Dylana Gambrella. Americký útočník je obmedzeným voľným hráčom, donedávna zarábal ligové minimum. Za Sharks vlani odohral 49 stretnutí a získal 12 (5+7) bodov.

Pri špekuláciách ohľadom San Jose však nesmie byť vynechané ani meno Evander Kane. Kontroverzný útočník nie tak dávno vyhlásil osobný bankrot a všeobecne sa hovorí, že ho jeho spoluhráči nemajú v láske. Patrí medzi najväčších adeptov na odchod z klubu, avšak nevedno, či si ho niekto bude chcieť vziať. Poberá 7,5 mil. dolárov do konca sezóny 2024/25 a hokej síce vie, no mimo ľad je nepredvídateľnou osobou.

Jeho odchod môže komplikovať modifikovaná klauzula o nevymeniteľnosti – hráč si vyberie 3 kluby, kam môže byť vymenený. Všeobecne sa preto čaká, že skôr ako k trejdu dôjde k vykúpeniu zo zmluvy.

Kurz dodáva, že Sharks by radi menili za hotových hráčov pripravených hrať v NHL.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.