Seth Jones údajne opustí Columbus

Na trhu s voľnými hráčmi sa možno o rok objaví veľká ryba. Ako informuje Elliotte Friedman, Seth Jones chce opustiť Columbus Blue Jackets.

„Môžeme povedať, že niekedy počas minulého týždňa Seth Jones informoval Columbus Blue Jackets, že s nimi nepredĺži zmluvu. Poviem to tak, že je „zatiaľ“ rozhodnutý takto, keďže nechcem zachádzať do detailov. Zdá sa, že sa už pripravuje na otestovanie trhu, uvidíme, ako sa s tým vysporiada Columbus,“ povedal Friedman v Hockey Night in Canada.

Kľúčový obranca „modrokabátnikov“ má kontrakt ešte na jednu sezónu, no už sa mal rozhodnúť, že nechce u Blue Jackets predĺžiť zmluvu a radšej si skúsi nové pôsobisko. Už pred týždňami bol Jones pri otázkach o možnom novom kontrakte zdržanlivý. 26-ročného amerického zadáka sa môže vedenie Columbusu ešte pokúsiť vymeniť, aby neodišiel zadarmo.

Jones už pozná pocit sťahovania. Columbus ho získal ako súčasť veľkého trejdu s Nashvillom Predators pred piatimi rokmi. Opačným smerom putoval Ryan Johansen.

Zatiaľ nevedno, ako na výzvu zareaguje Jarmo Kekäläinen. Keď ho pred pár rokmi o odchode informovali Artemij Panarin a Sergej Bobrovskij, rozhodol sa ponechať si ich do konca sezóny. Fínsky manažér možno pôjde opäť do risku a pokúsi sa v priebehu najbližšieho ročníka zmeniť Jonesovo nastavenie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.