Sergej Bobrovskij posilní Rusko na majstrovstvách sveta

Ruské médiá píšu, že sa šance na zlato rapídne zdvihnú. Očakávajú totiž príchod dvojnásobného víťaza Vezina Trophy. Do Rigy sa k ruskému národnému tímu pripojí Sergej Bobrovskij, ktorý len nedávno vypadol z play-off po sérii proti Tampe Bay Lightning.

Do Lotyšska by mal 32-ročný brankár doraziť zajtra, pričom hrať bude môcť po absolvovaní karantény až vo štvrťfinále. Hoci sa v Rusku nahlas hovorí o príchode hviezdy, výkony Bobrovského neboli vôbec ružové. V play-off odchytal tri zápasy s úspešnosťou 84,1% a priemerom 5,33 inkasovaných gólov na zápas.

K ruskému výberu sa pripojila dvojica z NHL, Vladimir Tarasenko a Dmitrij Orlov. Pôvodne s nimi mal doraziť aj Iľja Samsonov, avšak konečné slovo mali Washington Capitals, ktorí ho zo zdravotných dôvodov nepustili. Bobrovskij doplní súčasnú brankársku dvojicu – Alexandra Samonova a Ivana Bočarova.

„Príchod Bobrovského je dobrou správou,“ vyjadril sa pre ruský Championat.ru legendárny Boris Michajlov. „Všetko však bude záležať na jeho rozpoložení a na tímových výkonoch. Bude to pre nás prospešné, ak nastúpi až vo štvrťfinále? Budeme sa na to pýtať trénerov. Meno je to síce veľké, ale čo sa dovtedy stane, je zatiaľ nejasné.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.