Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Sergačov je po podpise nadšený: Tampu by som nevymenil za peniaze

3 min read

Zdroj obrázku: Dave Sandford/NHLI via Getty Images

Unikátny Stanley Cup v bubline ešte nikto nezískal a kto vie, či ešte niekedy niekto získa. Michail Sergačov pri tom bol. Vo veku 22 rokov bol kľúčovou postavou Tampy Bay Lightning, tímu, čo pre floridské mesto vybojoval prvý Stanleyho pohár po šestnástich rokoch.

Z jeho slov je jasné, že nič iné ako ostať nechcel. Lightning ho podpísali ako prvého z tria Sergačov-Cirelli-Černák, čo v neľahkej platovej situácii iba potvrdilo, akú cenu predstavuje pre manažment a koncepciu klubu, čo horné priečky NHL okupuje už poriadne dlho.

Nová zmluva je čistokrvný bridge, po ktorom pravdepodobne príde jeden z najväčších podpisov Bolts za dlhú dobu. Pomôže to tímu, pomôže to hráčovi. Sergačov ostáva na najbližšie tri sezóny, ročne mu na účet pribudne 4,8 mil. dolárov. Po jej skončení bude stále obmedzeným voľným hráčom.

„Z Tampy mám najlepšie hokejové zážitky, prvý gól, Stanley Cup a mnoho ďalšieho,“ vyjadril sa pre médiá skrz videohovor z Ruska podľa Tampa Bay Times. „Chlapci z nášho tímu mi naozaj chýbajú a znamenalo by to pre mňa veľa, keby som sa už mohol vrátiť do Tampy. Nevymenil by som túto partiu za peniaze.“

22-ročný obranca z Nižnekamsku prežil plodný ročník. A to aj čo do bodov. Pripísal si 34, odohral 70 stretnutí. S počtom gólov desať aj počtom bodov si stanovil osobné maximá. Zavŕšil to najkrajším možným spôsobom.

Podľa toho, čo povedal, si Lightning užívali spoločný čas v bubline: „Každú noc sme boli pokope. To si určite zapamätám. Zažili sme veľa zábavy. Samozrejme, že zdvihnúť pohár je paráda, ale byť s chalanmi je pre mňa najdôležitejšie. Väčšinou, ak s niekým stráviš viac ako týždeň, chytíš z nich ponorkovú chorobu, špeciálne v hoteli, kde iné tváre človek ani nevídava. Ale my sme spolu mali srandu, bol to nezabudnuteľný čas. Až mi to trochu chýba, nie bublina, ale partia, ktorá sa v tej bubline zišla.“

Väčšina hokejistov, čo si prešli časom v izolácii v Toronte či Edmontone, hovorí o bubline skôr negatívne. Sergačov je hlasom, ktorý to zobral z opačného konca. Svojimi vyjadreniami podčiarkol dôležitosť kolektívu. Ten, zdá sa, zohral v prípade jazdy Lightning silnú rolu.

Napriek nejasnej situácii a ťažkým podmienkam s platovým stropom Sergačov nikdy nestratil presvedčenie, že v slnečnom meste zostane.

„Bol som si istý, že sa všetko vyrieši,“ pokračuje. „Samozrejme, že myslíte na platovú situáciu a veci okolo vírusu, ale po ťažkom začiatku som si uvedomil, že som odviedol všetko, čo som mohol, a teraz je to celé na mojom agentovi a Julienovi (BriseBoisovi). Prestal som sa báť o svoju zmluvu a sústredil sa na každodenný život a prípravu. Keď mi potom zavolali, bol som veľmi šťastný.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.