Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sebevědomý Andersson nechce Kings zklamat. „Těším se na nový start,“ říká

3 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

„Věděl jsem, že je draft, ale nesledoval jsem ho, když v tom mi najednou volalo číslo z Los Angeles,“ popisuje Lias Andersson jak se dozvěděl o trejdu. „Myslel jsem, že to je banka nebo něco takového, takže když jsem zjistil, že jsem byl vytrejdovaný, byl jsem nadšený. Trochu jako můj vlastní draft, nemůžu se dočkat.“ 22letý Andersson neměl příliš důvodů letošní draft sledovat, sám si jím prošel o 3 roky dříve.

I tehdy, na draftu v roce 2017, se o něj LA Kings zajímali. Především ředitel amatérského skautingu Mark Yanneti. Kings ale vybírali jedenáctí, zatímco Rangers ze sedmého místa. Kings tak nakonec místo něj zvolili centra Gabriela Vilardiho. Nakonec ale nyní oba spadají pod křídla organizace Králů.

Kings jej nadále sledovali. Z první ruky měli informace od jeho otce, Niklase, který je skautem Los Angeles od roku 2013. Hlavní evropský skaut Christian Ruuttu navíc pozoroval Liasův progres ve švédské SHL poslední 2 sezóny.

Když tedy Kings přišli potřetí ve druhém kole letos na řadu, tak se rozhodli celkový 60. výběr vyměnit právě za Anderssona. „Když jsme se dostali do této fáze draftu, poté co jsme vybrali Granse a Fabera, naskytla se nám možnost získat tohoto velkého talenta. Když si vezmete, že jen 3 drafty zpět šel v top-10 draftu, rozhodně se jedná o posilu, která podtrhuje to, oč se tu snažíme,“ říká Rob Blake, generální manažer Kings.

Sám Andersson se na novou příležitost těší. „Už jsem nějakou dobu potřeboval možnost začít znovu. Nemůžu se dočkat, až se budu moct ukázat.“ Jeho první angažmá v New Yorku mu příliš nevyšlo. Pendloval mezi farmou a hlavním týmem a když už v Rangers hrál, tak přes 15 minut na ledě se z 66 zápasů dostal jen třikrát. Téměř v polovině případů se navíc jeho čas na ledě ani nepřehoupl přes 10 minut. Podle Anderssona ho tyto zkušenosti zocelily.

„Snažím se hledat ve všem pozitiva. Samozřejmě, v New Yorku to nebylo ideální, ale cítím se sebevědomý, že tentokrát můžu udělat věci jinak a lépe. Mentálně se cítím silnější a připravený na další kapitolu,“ míní.

Zatím není jasné, zda se Švéd, který umí hrát na centru i na křídle, připojí ke Kings už pro tuto sezónu, nebo ji stráví celou v dresu HV71, kde od loňska působí. Jakmile ale nastane čas pro jeho příchod, bude to zároveň poprvé, co se Andersson podívá na jih Kalifornie. „Nikdy jsem tam nebyl, takže se na to hodně těším. O městě jsem toho slyšel spoustu, kamarádi, co už tam byli, říkají, že to musím zažít.“

Na závěr dodává krátkou zprávu nejen fanouškům. „Věřím si a věřím tomu, že na ledě dokážu být produktivní. Když jsem se loni vrátil z New Yorku do Švédska, tak myslím, že jsem ukázal, že umím hrát. V Rangers jsem se trochu hledal, nedělal jsem věci, ve kterých vynikám. Po návratu domů jsem dostal možnost hrát hokej, který umím a pomohlo mi to se sebevědomím. Vždy od sebe čekám to nejlepší a chci být hráčem na úrovni NHL,“ zakončuje.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.