Po. sep 28th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sean Walker: „Chci být top-4 bek.“ Nová smlouva se mu líbí

3 min read

Zdroj obrázku: LAKings.com

Málokterý hráč prožil cestu do NHL stejnou, jako Sean Walker. Jako nedraftovaný volný hráč se po konci na univerzitě před 3 lety upsal Ontariu Reign, působícím ve farmářské AHL. Svými výkony ale natolik upoutal vedení LA Kings, že mu hned další léto nabídlo smlouvu v NHL. „Když si vezmu, že ještě před pár lety jsem měl kontrakt ve farmářské lize, tak pozice, ve které jsem teď… nemůžu být šťastnější. Jsem rád, že mám jistotu a tým mi věří na další 4 roky,“ popisuje Walker svou novou smlouvu.

Právě čtyřletý kontrakt, během kterého si ročně přijde na 2,65 milionu dolarů, mu zajišťuje jistotu, že Walkera příští sezónu opět uvidíme na pravé straně obrany LA Kings. Společnost mu budou dělat Matt Roy a Drew Doughty. „Jsem nadšený, chtěl jsem v LA zůstat jak nejdéle to půjde, takže dostat 4 roky je výhra. Nemůžu být šťastnější a všichni kolem mají taky radost,“ říká 25letý kanadský rodák, který smlouvu dával dohromady se svým agentem. „Můj agent se mnou probíral každičký krok, abych věděl, co se zrovna děje.“ Nezvolil tedy postup jako lídr obrany Doughty nebo útočník Dustin Brown, kteří si své smlouvy vyjednávali sami.

Konkurence v podobě Roye a Doughtyho si je Walker vědom, přesto zůstává optimistický. „Mým cílem je být top-4 bek každý zápas. Chci hrát oslabení, být spolehlivý v obraně a být vidět i v útočném pásmu. Pokud bych dostal čas v přesilovce, rád bych přispěl svou rukou k dílu.“ Jeho útočné choutky se promítly i do statistik – umístil se v patnáctce nejlepších obránců ligy jak v počtu střel na branku, tak v rozdílu střel v obou pásmech. Pozitivní čísla měl také ve statistikách Corsi (54,8) a Fenwick (53,8), přestože začínal druhý nejvyšší počet střídání v obranném pásmu ze všech obránců Kings.

V obraně Kings už se Walker přes svůj nevysoký věk bude řadit mezi mazáky, v příštích sezónách totiž Kings očekávají příchod spousty mladých hráčů. Už v příští sezóně by se měli o místo v hlavním týmu ucházet hráči jako Mikey Anderson, Kale Clague nebo Tobias Björnfot. „Technicky vzato jsem pořád mladý hráč, ale jsem starší než ostatní mladí hráči,“ směje se Walker. „S Mattem Royem jsme totiž oba prošli univerzitou. Budeme se ale snažit mladším hráčům co nejvíce ulehčit přechod do NHL, pomoct jim.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.