SCOUTING REVIEW: USA 7:0 Česko

Po na spracovanie náročnom debakli v úvodnom zápase proti Švédom dokázali českí reprezentanti na MSJ získať cenné víťazstvo proti Rusku. Mašina sa však dnes zasekla. Česko prehralo ešte hrozivejším skóre ako proti „trom korunkám“. Američania im na cestu do hotela pribalili sedem kúskov, pričom sa Česi nepresadili ani raz.

Dnešný duel niekoľkými poznámkami komentujú Jakub Hromada a Šimon Čop.

USA 7:0 Česko
26. Brink (Helleson), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, Johnson), 47. Zegras (Faber, York), 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 52. Boldy (Zegras, Caufield)

Viac štatistík v zápasovom reporte.


Postrehy zo zápasu:

 1. Forčeking a agresivita Adama Rašku síce stála české mužstvo oslabenie, no i tak ho môžem pochváliť za rýchlu hru okorenenú mnohými hitmi. Zároveň potvrdil, že má prehľad v hre. (Jakub Hromada)
 2. Trevor Zegras zažil päťbodovú noc, v ktorej sa uviedol nielen ako výnimočný playmaker, ale aj ako schopný strelec. Najmä presne namierenou a prudkou strelou nedal Paříkovi šancu pri góle na 4:0. Rastie z neho hráč, na ktorého sa v NHL bude radosť pozerať. (Šimon Čop)
 3. Michal Teplý urobil veľmi dobré aj veľmi zlé veci, ale celkovo jeho vystúpenie môžeme označiť za solídne. Spomeniem dobré clonenie. (Jakub Hromada)
 4. Najväčšie prekvapenie v českej zostave? Martin Lang. Špecialitou tohto mrštného hráča je prešmyknutie sa okolo súperovho obrancu a hneď nato vymyslieť šikovnú prihrávku. (Jakub Hromada)
 5. Už počas prvej tretiny som na Twitteri napísal, že Spencer Knight vyzerá totálne sebavedomo. Divákov v tom utvrdzoval v priebehu celého zápasu – ako v jeho prvej polovici, keď bezchybným výkonom viackrát podržal svojich spoluhráčov, tak v tej druhej, keď „vychladol“, no napriek tomu tak vôbec nevyzeral a vyriešil všetky situácie. Dokázal, prečo sa o ňom hovorí ako o budúcnosti svetového hokeja. (Šimon Čop)
 6. V tomto trende začal aj Lukáš Pařík. Ten v bráne pripomínal stelesnenie pokoja, no akonáhle sa zosypalo mužstvo, on sa zosypal s ním. Nie, žeby bol naštvaný, rozbíjal hokejky o bránkovú konštrukciu a podobne. Šlo čisto o hokejovú vec. Škoda, jeho mi bolo úprimne ľúto. (Šimon Čop)
 7. Arthur Kaliyev zažil svoj bežný zápas. Hral ako priemerný hokejista a potom vsietil nádherný gól. Presne toto špecifikum ho raz dovedie až do NHL. (Jakub Hromada)
 8. U Česka som bol osobne zvyknutý na väčšiu mentálnu silu. Po góle na 2:0 akoby poslali na ľad iné mužstvo. Vzájomné vylúčenie a hra štyroch proti štyrom pred druhým presným zásahom USA bola ukážkovým príkladom toho, prečo sa hovorí, že technickejší hráči majú tieto situácie veľmi radi. (Šimon Čop)
 9. Česi v prvej polovici stretnutia poctivo bránili hlboko uzavretí pred Paříkovou bránou, s čím mali Američania problémy. Tu sa ukázal obranca Henry Thrun, ktorý tento nápor zlomil kľúčovými prihrávkami. Jedna z nich viedla ku gólu Trevora Zegrasa. (Jakub Hromada)
 10. Smerom do ofenzívy sa dnes klasicky predviedol Jan Myšák. Tvorenie útokov sa mi v jeho podaní páči z bohatého výberu jeho zručností asi najviac, počnúc vstupom do pásma a končiac dôležitým dopadom na hru v ňom. (Šimon Čop)
 11. David Vitouch dnes nepútal až takú pozornosť ako v zápase proti Rusku, no i tak zvládal situácie v útočnom pásme. Párkrát dobre vystrelil, často to robí bekhendom. (Jakub Hromada)
 12. Karel Klikorka nesklamal v hre pred vlastným brankárom, tam je jeho miesto, tam je silný. V dnešnom stretnutí prekvapil jedným výborným vstupom do súperovho pásma, čo je uňho rarita. (Jakub Hromada)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.