SCOUTING REPORT MSJ: Česko

Český tým má co napravovat. Na loňském domácím šampionátu rozhodně nebyli favority, nicméně porážka s Německem se ani tak neočekávala. Vstup se Čechům povedl. Přemohli Rusy, jenže to byla také jediná výhra na celém turnaji.

Češi disponují letos silnou, ale nedoceněnou obranou. Tu táhne lídr Šimon Kubíček, doplňují ho zodpovědní Klikorka s Kučeříkem a Krutilem a ranař Haš. Minimálně za zmínku stojí také dvě vycházející hvězdy českého hokeje, brněnský Stanislav Svozil a ještě o několik měsíců mladší David Jiříček.

Útok je tvořen okolo Jana Myšáka, který bude plnit roli prvního centra. Dva praváci hrající v Kanadě Michal Teplý a Pavel Novák by se měli postarat o majoritní počet gólů, naopak Adam Raška a Jaromír Pytlík by měli znepříjemňovat hru soupeřům. Kromě Radka Mužíka, který se vydal skandinávskou cestou, tvoří jádro týmu především hráči z českých soutěží, a to konkrétně druhé nejvyšší Chance ligy.

Tři hvězdy týmu:

  1. Jan Myšák – Největší hvězdou týmu je bezpochyby Jan Myšák. Odchovanec Litvínova byl draftován letos v říjnu jako 48. v pořadí Montrealem Canadiens. Jeho nejsilnější stránkou je rozhodně přehled ve hře a dovednosti s kotoučem. Stále má rezervy v bruslení, ale díky své chytrosti bude jedním z nejlepších hráčů nejen českého výběru. Hrát měl v Hamiltonu místní OHL, ovšem pandemie mu přeurčila sezónu v Litvínově.
  2. Jaromír Pytlík – Pytlík takřka uzavřel první stovku letošního draftu, když si ho vytáhlo New Jersey. Podobně jako u Myšáka i u Pytlíka se očekávalo, že jeho jméno bude řečeno na draftu mnohem dříve. Je velmi silný okolo branky soupeře, takřka nechybuje, což je zásluhou minimálního rizika s kotoučem na holi. Hraje do těla a nebojí se osobních soubojů se silnějšími protivníky. Svou zodpovědnou hrou si zasloužil pozici naší druhé hvězdy týmu.
  3. Stanislav Svozil – Říká se, že je Stanislav Svozil největší nadějí české defenzivní školy po Filipu Hronkovi. Na potvrzení si budeme muset ještě chvíli počkat, ovšem budoucnost vypadá slibně. Svozil hraje již druhým rokem za áčko Komety Brno, a přestože nesbírá tucty bodů, na ledě působí velmi vyspěle a chytře. Zároveň je největším příslibem Česka na draft 2021, kde by měl atakovat pozice v prvním kole.

Predikce sestavy:

KVALITA TÍMU PODĽA OMH:
ÚTOK: 6/10
OBRANA: 7/10
BRANKÁRI: 6/10


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!


SCOUTING REPORTY

Brankáři

Lukáš Pařík – Češi mají velmi vyrovnané a kvalitní gólmany, jedničkou bude ale na 90 % Lukáš Pařík. Brankář Spokane aktuálně chytá v Benátkách nad Jizerou, kde stráví ještě několik týdnů po šampionátu, než se rozjede sezóna ve WHL. V roce 2019 táhnul Čechy na mistrovství osmnáctek, loni odchytal dva zápasy na MS juniorů v Ostravě. Vytáhlý brankář by měl být po Lukáši Dostálovi hlavní oporou v brankovišti.

Nick Malík – Malík překvapivě nebyl v říjnu draftován, nicméně další šanci dostane příští rok. I jemu se sezóna v OHL zatím nerozběhla, proto se rozhodl vrátit do Čech a domluvit si hostování ve Frýdku-Místku. Mimořádně dynamický gólman s fantastickou lapačkou má v Chance lize lepší čísla než Pařík, ovšem neočekává se, že by dostal v brance českého národního týmu přednost.

Jan Bednář – Před dvěma lety byl Bednář považován za talent typu Petra Mrázka, jeho vývoj se bohužel od té doby trochu zadrhl. I tak byl ale draftován ve čtvrtém kole, šanci mu dali Red Wings. Po nepovedené sezóně má ale ještě spoustu času vrátit se k výkonům z roku 2018, kde vstoupil jako šestnáctiletý do české Extraligy. Málokterý tým bude mít na turnaji takhle kvalitní trojku.

Obránci

Šimon Kubíček – Obránce číslo jedna. Šimon Kubíček bude koordinovat přesilovku, je favoritem na post kapitána. Svým přístupem na ledě jde příkladem, zastává se spoluhráčů, nebojí se hrát do těla a uštědřit pár ran soupeřům. Na draftu zůstal nepochopitelně opomenut, proto bude mít nemalou motivace se zase ukázat.

Martin Hugo Haš – Vysoký obránce patřící Washingtonu nepatří mezi nejrychlejší a nejdynamičtější bruslaře, a přestože se v tomto ohledu za poslední rok zlepšil, stále bude jeho největší doménou hra do těla a střela. Dokáže se do ní položit celým svým tělem, které je vskutku obrovské. Má za sebou štaci ve Finsku a v Kanadě, nyní hraje v Benátkách.

David Jiříček – Benjamínek tohoto týmu ukázal, že mu nedělá problém hrát proti starším. Minulý rok byl nejlepším obráncem juniorky Plzně, letos již hraje v základu seniorského áčka. Čerstvě sedmnáctiletý vysoký obránce bude jedním z českých klenotů, které vzbudí zájem v médiích po celém světě. Snaží se být kreativní a nezmatkovat pod tlakem. Daří se mu to proti třicetiletým, teď to bude chtít ukázat proti dvacetiletým.

Stanislav Svozil – Obránce brněnské Komety je nejžhavějším zbožím Česka pro příští draft. Obránce s obrovským přehledem ve hře se pomalu dostává do povědomí zámořských expertů, nyní přijde klíčový turnaj. Neustále podporuje útok, na druhou stranu ho dospělý hokej naučil být zodpovědným okolo vlastní branky. Neohroženě padá do soupeřových ran.

Karel Klikorka – Obránce Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem bude jedním z nejlepších defenzivních obránců sestavy. Ukázal to už na předchozím šampionátu, nyní se od něj očekává stejná práce. Dokáže přečíst soupeřovy úmysly, zachytit kotouč a rychle ho poslat směrem do útoku. Hraje skvěle i bez kotouče mimo hru, tudíž jeho práce může být nedoceněna.

Radek Kučeřík – Kučeřík je takřka totožný hráč jako Klikorka. Je urostlý a silný, svoji hru dokázal přenést i do Kanady, kde strávil celou sezónu v dresu Saskatoonu ve WHL. Zkušenosti má i se seniorským hokejem, letos hraje druhou nejvyšší soutěž v Přerově. Neočekávejme od něj hromadu bodů, ovšem pokud hledáte muže na černou práci, Radek Kučeřík se přímo nabízí.

Jiří Suhrada – Solidní sezónu zažívá Jiří Suhrada. Z juniorky se dokázal dostat až do sestavy Zlína, kde se z role sedmého obránce dostal až do druhého obranného páru. Suhrada je zodpovědný obránce, který disponuje dobrou rozehrávkou a přehledem ve hře. Chyb páchá poskromnu, nicméně riskovat ho kličkami takřka nevidíme.

Michael Krutil – Defenzivní obránce hraje v Litoměřicích již druhým rokem velmi konzistentně, platný je především v defenzívě, kde takřka nechybuje, používá efektivně svoje tělo na podržení si kotouče a nerozhodí ho ani dotírající soupeř. Zvládá dobře situace pod tlakem, díky tomu oslovil Chicago, kterého si ho v říjnu vybralo jako 110. v pořadí.

Daniel Poizl – Mladý obránce, který velmi rád doplňuje útočné akce svých spoluhráčů, má zkušenosti jak s juniorskou ligou, tak také s Chance ligou a Extraligou. Odchovanec Karlových Varů je kmenový hráč Sparty, který hostuje ve Stadionu Litoměřice, odkud pochází hned několik hráčů českého výběru. V případě nutnosti zaskočí za zraněné beky na Spartě, juniorskému hokeji dal jinak zřejmě sbohem. Nejspíše se nepředstaví ani na šampionátu v Kanadě, v hierarchii mu patří pravděpodobně až devátá pozice, nicméně jako záskok je velmi kvalitní.

Útočníci

Jan Myšák – Litvínov, Hamilton, a zase Litvínov. Myšák je další z hráčů, kterým pandemie nedovolila hrát v zámoří. Hraje tak seniorský hokej v Extralize, letos se mu bohužel nedaří být produktivní. Zřejmě bude kapitánem národního týmu na turnaji, jeho nejsilnější stránkou je rozhodně přehled ve hře a dovednosti s kotoučem. Stále má rezervy v bruslení, ale díky své chytrosti bude jedním z nejlepších hráčů nejen českého výběru.

Adam Raška – Raška je dynamickým, tvrdým hráčem. Na křídle obstarává mnoho černé práce, neustále dotírá na soupeře, napadá, vyhovuje mu hra nahoru dolu. Je neskutečně energický a rychlý, ideální pro spolupráci s Myšákem. Letos hraje v Třinci a Frýdku-Místku, v říjnu byl draftován do San Jose.

Michal Teplý – Teplý si skvělou sezónou ve Winnipegu vysloužil smlouvu s Chicagem. Ti ocenili jeho zlepšení v mnoha aspektech hry. Zapracoval na hře dozadu, bruslení a také se snažil být více konzistentní. Stále staví na své tvrdé střele, díky které byl přirovnáván k Patriku Lainemu. Loni ovšem na šampionátu neskóroval, zaznamenal ale pět asistencí.

Pavel Novák – Češi se zdají být v zámoří podceňovaní, Pavel Novák jím ale rozhodně není. Mezi experty pohybující se okolo mladíků byl velmi oblíbený. Zaujala je kreativita v útočném pásmu. Novák není vysokým hráčem, ovšem je nesmírně technický se skvělou střelou. V Kelowně vyhrál kanadské bodování, na mezinárodní scéně na větší úspěch zatím čeká.

Jaromír Pytlík – Pytlík je skvělý centrem s využitím na obou koncích kluziště. Jen zřídka ztrácí puky, kolem brankového prostoru je neodstavitelný, v něm působí také na přesilových hrách. Právě on je z českého týmu zřejmě nejblíže seniorskému hokeji. Hraje do těla, má velmi rychlý postřeh, osamocené puky většinou končí na jeho holi a jen zřídka prohrává osobní souboje. Navíc má zkušenosti se zámořských hokejem, jelikož dvě sezóny působil v Soo Ste. Marie.

Radek Mužík – Jedním z největších progresů sestavy v této sezóně je rozhodně Radek Mužík. Pro české oko je neznámý, není se čemu divit. V roce 2018 totiž opustil Plzeň a zamířil do švédského Luleå. V 19 letech má odehráno už 19 utkání v nejvyšší SHL a zdá se, že si v áčku vybojoval stálé místo. Nyní jej čeká další výzva. Probojovat se na závěrečný turnaj v Edmontonu.

Filip Koffer – Koffer je již stálicí reprezentačních výběrů. Český Brad Marchand. I takovou přezdívku si vysloužil, konkrétně od Pavla Ryšavého z deníku Sport. Snaží se neustále motat okolo branky, být nepříjemný v soubojích. Hraje v Prince George ve WHL a zámořský hokej na užším kluzišti mu hodně svědčí. Aktuálně ale hostuje v Litoměřicích, jelikož tamní soutěž stále stojí v důsledku pandemie.

Filip Přikryl – Dvě věci jsou jasně charakteristické pro Filipa Přikryla. Čuch na správné místo na ledě a neustálé cestování. Přikryl je hokejový legionář, který před draftem odešel do Quebecu, ale bohužel žádný tým nezaujal. Proto se vrátil domů do Plzně a od té doby hrál za její juniorku, seniorský tým, druholigové Litoměřice a také třetiligové Klatovy. Všude se mu daří a formu si bude chtít udržet i do Kanady.

Michal Gut – Gut je skvělý v osobních soubojích. Málokdy se stává, že bitvu o puk prohraje, a když už se tak stane, netrvá mu dlouho a puk má zpět na holi. I on je lídrem v kabině a pravděpodobně mu bude našito na hruď písmeno „A“. Smlouvu má ve WHL s Everett Silvertips, letos ale hostuje v Sokolově, kde se mu nadmíru daří. Sbírá více než bod na zápas.

Martin Lang – Odchovanec plzeňského hokeje se po dvou letech strávených v Kamloops a Moose Jaw vrátil na západ Čech, kde v pouhých dvou zápasech ukázal, že tamní juniorku jasně přerostl. Získal v nich totiž sedm bodů, zbytek utkání odehrál za druholigové Litoměřice a třetiligové Klatovy. Langovou předností je střela a dostávání puků za záda gólmanů. Má cit pro hru, je vždy na správném místě a každý jeho pokus je velmi nebezpečný.

Martin Beránek – Devatenáctiletý útočník hraje již třetím rokem v áčku Českých Budějovic, letos poprvé v Extralize. Svoji hru zakládá na rychlosti. Dokáže rychle měnit směr, přebruslovat soupeře a nedělá mu problém najít ve vysoké rychlosti volného spoluhráče. Nebude na něm stát týmová produktivita, ale jako hráč do rychlé a nepříjemné čtvrté řady bude velmi platný.

Adam Najman

Ondřej Pšenička

Jakub Rychlovský

Matěj Toman

David Vitouch

Na turnaj nepocestuje:

Theodor Pištěk – Podobně jako Mužík je na tom také Theodor Pištěk. Ten již dokonce v 15 letech odešel do Örebro, kde postupně prošel všemi mládežnickými kategoriemi, až se zastavil v juniorech. Letos sbírá zhruba 1,5 bodu na zápas a daří se mu i mezi dospělými. Hostuje v Köpingu, jenž hraje třetí nejvyšší soutěž. V národním dresu toho zatím moc odehráno nemá, dostat se do finální nominace je tak obrovskou motivací.

Jonáš Peterek – I Peterek je jedním z hráčů, kteří se kvůli pandemii vrátili zpět do Česka. Hraje za Frýdek-Místek a vcelku se mu daří. Sám o sobě říká, že je spíše tvůrce hry, ovšem většina ho má za střelce s přehledem a klidem okolo soupeřovy branky. Po přechodu do Kanady vstřelil v Calgary tři góly v prvních čtyřech zápasech. Po výměně do Kelowny skóroval hned v prvním utkání. Mistrovství světa juniorů není dlouhý turnaj a pokud by se Peterkovi povedlo prvních pár zápasů i zde, znamenalo by to, že by válel ve většině z nich.


Kalendár:

CELÝ PROFIL ČESKÉHO TÍMU NÁJDETE V TOMTO ODKAZE

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.