Scheifele dostal štvorzápasový trest, Evans utrpel otras mozgu

Mark Scheifele za svoj zákrok bude pykať. Tak rozhodla disciplinárna komisia po preskúmaní jeho tvrdého hitu voči Jake Evansovi v prvom zápase série druhého kola medzi Winnipegom Jets a Montrealom Canadiens. Habs vyhrali 5:3.

Konečný gól strieľal práve Evans pri hre Jets bez brankára. Obišiel bránu a už keď bol puk za čiarou, v plnej rýchlosti doňho narazil súperov útočník Mark Scheifele. Podľa záberov bez úmyslu hrať puk a zabrániť tak gólu. Evans ostal ležať nehybne na ľade.

Na ľade sa následne strhla mela pri bezvládnom Evansovi. Toho pred strkajúcimi sa hokejistami vlastným telom bránil Nikolaj Ehlers.

Disciplinárna komisia NHL suspendovala Scheifeleho za zákrok na štyri zápasy, teoreticky by tak mohol prísť o zvyšok sezóny. Vo videu trest vysvetľuje tak, že Scheifele šiel zámerne fyzicky dohrať Evansa, pričom mu v plnej sile zasiahol hlavu a spôsobil zranenie. Zákrok klasifikovala ako napadnutie.

Jake Evans pri hite utrpel otras mozgu, ktorý ho vyradí na istý čas, no zatiaľ nikto konkrétne nepovedal, na ako dlho. Nemusel byť prevezený do nemocnice, po zápase naňho dohliadali tímoví lekári.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.