Sbisa, Forsberg, Comrie aj Balcers sa sťahujú, uchmatli ich z waivers

Včera sa na waiver listiny svojich tímov dostali desiatky hráčov, medzi nimi aj niekoľko Slovákov a Čechov. Tí prešli bez toho, aby si ich niekto vzal, avšak kvarteto hráčov mení pôsobisko. Sú nimi Luca Sbisa, Anton Forsberg, Eric Comrie a Rudolfs Balcers.

Hokejový cestovateľ Sbisa sa dostane už do siedmeho klubu v kariére. Z waiver listiny Winnipegu Jets si ho stiahli Nashville Predators. Taliansky rodák reprezentujúci Švajčiarsko sa vlani predstavil v 44 stretnutiach v drese Jets, pričom zaknihoval 10 (2+8) bodov.

Do Caroliny Hurricanes sa vracia brankár Anton Forsberg. Členom organizácie z mesta Raleigh bol už pred rokom, ale pred ročníkom 2020/21 podpísal zmluvu s Edmontonom Oilers. Tu nestihol odohrať ani jeden zápas, lebo si ho z waivers stiahli Canes. Vlani pôsobil väčšinu času na farme v Charlotte.

Druhým brankárom v článku a druhým hráčom Winnipegu Jets, ktorý opúšťa chladné kanadské mesto, je gólman Eric Comrie. 25-ročný Kanaďan si vlani v drese Manitoby Moose (AHL) v 16 dueloch udržal percentuálnu úspešnosť 91,8% pri priemere 2,51 inkasovaných gólov na zápas. Na tri duely nakukol aj do NHL, a to v drese Detroitu Red Wings. Vzali si ho New Jersey Devils, ktorí len pred pár dňami prišli o Coreyho Crawforda.

Posledným klubom, ktorý siahol po niektorom z hráčov, sú San Jose Sharks. Ich organizáciu doplní lotyšský útočník Rudolfs Balcers. Pred prípravným kempom Ottawy Senators sa v nórskej najvyššej súťaži predstavil 15 bodmi v 10 stretnutiach. 23-ročný forvard zbieral vlani na farme viac ako bod na zápas.

Ostatných hráčov, medzi ktorými bol aj Tyler Johnson, Jujhar Khaira či Corey Perry, si iné kluby nevybrali.

Medzitým sa na waivers dostali ďalší hráči. New York Islanders tam umiestnili Lea Komarova, Carolina Hurricanes zas Alexa Nedeljkovica.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.