Saros definitívne jednotkou! Podpísal štvorročný kontrakt, zarobí 20 miliónov

Juuse Saros sa vytešuje z novej zmluvy. Tú mu mala pôvodne prideliť až arbitráž, no s vedením Nashvillu Predators sa dohodol aj bez pomoci súdu.

O podpise fínskeho brankára informoval ako prvý insider Elliotte Friedman. 26-ročný Fín dostal štvorročný kontrakt v celkovej výške 20 miliónov dolárov, ročne si teda v priemere zarobí rovných päť. V prvom roku dostane 4 milióny, v druhom 5, v treťom 6 a v poslednom opäť 5.

Saros v „meste country“ preberá žezlo po krajanovi Pekkovi Rinnem, ktorý po dlhých rokoch strávených v klube odišiel do hokejového dôchodku. Jeho mladší kolega už vlani dokazoval, že je pripravený prijať zodpovednú rolu prvého brankára. Tú mu najskôr bude môcť zobrať zrejme až jeden z najtalentovanejších gólmanov sveta, Rus Jaroslav Askarov, vlaňajšia jedenástka draftu.

Pre Sarosa ide o suverénne najvyšší kontrakt v kariére, veď doposiaľ zarábal iba 1,5 mil. za sezónu. Po jeho skončení bude neobmedzene voľným hráčom.

V poslednej sezóne sa rodák z Forssy predstavil v 36 stretnutiach, 21-krát obišiel víťazne. Chytal s úspešnosťou 92,7% a priemerom 2,28 gólu na zápas. V play-off si trochu pohoršil, v šiestich stretnutiach sa zmohol na 92,1-percentnú úspešnosť pri priemere 2,78 gólu na zápas.

Sarosovou dvojkou bude v budúcej sezóne Čech David Rittich.

One thought on “Saros definitívne jednotkou! Podpísal štvorročný kontrakt, zarobí 20 miliónov

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.