Samuel Kňažko podpísal zmluvu s Columbusom Blue Jackets!

Columbus Blue Jackets dnes na svojich oficiálnych stránkach potvrdili, že podpísali kontrakt so svojím vlaňajším výberom na drafte, Slovákom Samuelom Kňažkom. Výsledkom procesu je trojročná nováčikovská zmluva, mala by začať platiť od novej sezóny.

Slovenský obranca v nej mal hrať v prvom tíme TPS vo fínskej Liige. Je preto pravdepodobné, že tam zostane na hosťovaní. Presné platové pomery kontraktu zatiaľ nie sú známe, budeme o nich informovať neskôr. Platové pomery sú nasledovné: Kňažko zarobí na úrovni NHL 925 tisíc dolárov ročne. V nižších súťažiach 80 tisíc. Do platu NHL sa započítava i podpisový bonus (v každom roku 92 500 dolárov) a výkonnostné bonusy (v prvých dvoch rokoch 82 500 dolárov ročne).

18-ročný bek je najmladším Slovákom so zmluvou v NHL. Trenčianskeho rodáka si vlani vybrali Blue Jackets v treťom kole draftu z celkovej 78. pozície. Bol prvým vybraným Slovákom na onom drafte. V sezóne 2020/21 si po prvýkrát zahral za mužov, a to hneď v seniorskej reprezentácii.

Zúčastnil sa majstrovstiev sveta, kde si solídnymi výkonmi vypýtal miesto v prvej formácii mužstva. Bol kapitánom Slovenska na poslednom juniorskom svetovom šampionáte. Čo sa týka klubovej úrovne, hral v juniorke TPS, kde v 23 dueloch zaknihoval 15 (5+10) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.