Samuel Hlavaj dostal pozvánku do kempu Arizony Coyotes!

Rok 2020 bol tvrdý asi ku každému. Samuel Hlavaj, gólman juniorskej reprezentácie, nebol výnimkou. Zdá sa však, že bude mať happyending. Nádejného brankára do prípravného kempu pozvali Arizona Coyotes! Informuje o tom novinár Jérôme Gaudreau.

Ešte nedávno jeho sen o NHL vyzeral byť na míle vzdialený. „Bol som sklamaný, že si ma v drafte nikto nevybral, špeciálne potom, čo som v Sherbrooke Phoenix zažil veľmi dobrú sezónu,“ spovedal sa Hlavaj. Karta sa obrátila.

Coyotes dobre poznali Hlavajove kvality, no draftových výberov v tomto roku mali po tvrdom treste od súťaže málo. Preto, keď videli, že je voľný, neváhali a 19-ročnému gólmanovi ponúkli miesto v kempe. Ten by sa mal uskutočniť začiatkom budúceho roka, preto sa zdá, že rodák z Martina okamžite po šampionáte v Edmontone pocestuje do slnečného štátu a na Slovensko sa nevráti.

Ponuku od toho istého klubu dostal vlani iný nedraftovaný Slovák, útočník Adam Liška. „Kojoti“ mu dokonca ponúkli nováčikovský kontrakt, ktorý znamenal, že minulý ročník by odohral na farme. Vtedy ani nie dvadsaťročný Bratislavčan zmluvu odmietol a dal prednosť KHL, kde je dodnes.

Hlavaj je momentálne súčasťou prípravného kempu Slovákov a bude patriť medzi najväčšie osobnosti tímu. „Trénujeme skoro každý deň a hráme medzi sebou modelové stretnutia,“ povedal (podľa prekladača). „Normálne vstávam o ôsmej, pred ranným rozkorčuľovaním máme tímové raňajky. Potom ideme na obed, poobede dve hodiny oddychujeme, pred tréningom si čosi malé zajeme a večer máme tímové aktivity.“

V poslednom ročníku predvádzal urastený brankár naozaj skvelé výkony. V 39 zápasoch QMJHL priemerne inkasoval 2,25 gólu na stretnutie s 91,5-percentnou úspešnosťou zásahov. Okrem toho bol uvedený do All-Star tímu nováčikov súťaže, druhého celkového All-Star tímu a získal Jacques Plante Trophy (za najnižší priemer inkasovaných gólov) a Raymond Lagacé Trophy (najlepší defenzívny nováčik sezóny).


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.