Sam Reinhart podpísal na Floride trojročnú zmluvu

Už sú to temer tri týždne od výmeny Sama Reinharta. Na Floridu sa sťahoval sám, opačným smerom putoval brankársky prospekt Devon Levi a voľba v prvom kole budúcoročného draftu.

Vybavovačkám nebol koniec, jasne najlepší strelec Sabres v minulej sezóne nemal podpísanú zmluvu. To sa rýchlo zmenilo, Panthers mu dnes v noci udelili trojročný kontrakt, zatiaľ najvyšší v jeho kariére.

„Sam je nadaný a všestranný talent, ktorý bude v nadchádzajúcich sezónach zohrávať kľúčovú rolu v našom tíme. Je jedným z viacerých hráčov, ktorí sa našej organizácii v tomto roku zaviazali na niekoľko rokov. Tešíme sa na to, ako sa títo hráči spoja a pomôžu nám vybudovať úspech na južnej Floride,“ vyjadril sa k podpisu generálny manažér Bill Zito.

25-ročnému obmedzene voľnému hráčovi dal trojročnú zmluvu v celkovej hodnote 19,5 mil. dolárov. Ročne si v priemere zarobí 6,5 milióna dolárov. V každej z troch sezón dostane podpisový bonus dva milióny, najviac – až 8 miliónov – dostane v ročníku 2022/23.

Reinhart odohral v poslednej sezóne 54 zápasov so ziskom 40 (25+15) bodov. Strelecky mal v klubovom meradle pred druhým Victorom Olofssonom 12-gólový náskok, bodovanie vyhral pred tým istým útočníkom o 8 bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.