Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sajmonov pohľad: San Jose Sharks sú blízko získaniu Devana Dubnyka

4 min read

Zdroj obrázku: Getty Images

Medzi San Jose Sharks a Minnesotou Wild sa rozbehli poriadne trejdové diskusie. Sharks totiž potrebujú krátkodobo vyriešiť brankársku situáciu. A do rany im prišiel Devan Dubnyk.

34-ročný veterán zo Saskatchewanu práve vstupuje do poslednej sezóny šesťročnej zmluvy. Z platu ukrojuje 4,333,333 milióna dolárov, avšak Sharks by v reálne zaplatených peniazoch stál len 2,5 milióna. O rokovaniach týchto strán píšu takmer všetci veľkí zámorskí insideri.

Devan Dubnyk je voľbou číslo jedna čo sa týka brankárskej posily pre budúci ročník. Ich víziou je duo s Martinom Jonesom. Aaron Dell sa tým pádom bude musieť porúčať. Medzitým bude kalifornskej organizácii v Rusku rásť Alexej Melničuk, ktorý odišiel na hosťovanie do Torpeda Nižnyj Novgorod.

Dvojica Dubnyk-Jones by z platového stropu ukrojila viac ako desať miliónov dolárov. Devan Dubnyk prežil tragickú sezónu, v 30 stretnutiach, do ktorých nastúpil, si udržal podpriemernú úspešnosť 89% popri priemere 3,35 gólu na zápas.

O tom, že je Martin Jones dlhodobo najpreplatenejší brankár NHL, nemám pochybnosti. Jeho rozprávkový plat 5,75 miliónov dolárov je proste zlý. Už dve sezóny po sebe sa nedostal nad hranicu 90-percentnej úspešnosti. Vlani to dokonca vyšperkoval priemerom troch inkasovaných gólov na stretnutie.

Už dlhšie kritizujem Sharks za to, ako nakladajú so svojimi peniazmi. Ich manažment sa potichu stal azda najhorším v celej lige, čo sa týka rozdávania dlhodobých zmlúv. A teraz to „zaklincovali“ tým, že sa snažia vytvoriť dvojicu, ktorá má potenciál stať sa najpreplatenejšou v histórii NHL.

Aby pätica v zložení večne zranený Erik Karlsson, upadajúci Brent Burns, zabudnutý Marc-Edouard Vlasic, búrlivý Evander Kane, prepadák Martin Jones a veterán Devan Dubnyk v budúcej sezóne ukrojila z platového stropu viac ako polovicu (43,5 miliónov), tak to už je silná káva. Poviete si, že Devan o rok aj tak odíde. No, je to pravdepodobné, ale zvyšok zostáva ešte dlho.

Pre dobro „žralokov“ by som to ani náhodou neskúšal. Dubnyk bol vlani ešte horší ako Jones (kto sa rozumie pokročilým štatistikám, dole ho čaká vizualizácia od Andy&Rono). Je síce pravda, že má za sebou elitné roky a môže sa opäť nakopnúť a stať sa spoľahlivou jedničkou, ale úprimne – stále to nevyváži ten pocit, že je táto dvojica pridrahá a Sharks pravdepodobne čaká ďalší veľmi neúspešný rok.

Podpisom Dubnyka by San Jose zostalo pod stropom menej ako desať miliónov (ak by ako protihodnotu do Wild neposlali niektorého zo svojich drahších hráčov, čo nepredpokladám). Spoločne s ním by do Sharks údajne mohol ísť aj Ryan Donato s platom 1,9 milióna. Potom je tu Joe Thornton, ktorý chce stále hrať a ja si myslím, že Doug Wilson mu ponúkne ročný kontrakt na úrovni jedného milióna dolárov. Zostáva podpísať RFA hráčov Kevina Labanca (bude stáť zhruba tri milióny), Jacoba Middletona a Anttiho Suomelu (niekde v oblasti ligového minima). A so zvyšnými tromi-štyrmi miliónmi tvoriť ďalej.

Dubnyk platovú situáciu v San Jose nevyrieši. To posledné, čo teraz Minnesota potrebuje, je jeden z kvarteta Karlsson, Burns, Vlasic, Kane. Hokejovú situáciu môže vyriešiť na jeden rok – ak sa vzchopí, lebo vlani bol jedným z najhorších gólmanov súťaže.

A čo potom? Ostáva dúfať, že Alexej Melničuk vyrastie v brankársku jednotku NHL.

Vychádza mi z toho len jedno. Manažment San Jose je zmierený s tým, že úspech tak skoro nepríde. Bohužiaľ, ako posledný kalifornský tím na Stanley Cup stále čakajú a svoju príležitosť premeškali pred pár rokmi. Dubnyk nemá byť náplasťou na nezhojené rany, iba akousi prechodnou stanicou popri čakaní na lepšie časy.

Žiadnu ultra rýchlu prestavbu nečakajte. Sharks sa budú dostávať na výslnie ešte pekných pár rokov.

1 thought on “Sajmonov pohľad: San Jose Sharks sú blízko získaniu Devana Dubnyka

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.