Po. sep 28th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sajmonov pohľad: Prečo Haláka kritizujú aj po vyhratom zápase

3 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Dnes v noci vyhrali Boston Bruins druhý zápas po sebe a uskočili Caroline Hurricanes už na rozdiel dvoch vyhratých stretnutí. V sérii prvého kola razom vedú 3:1 a majú v rukách hneď dva postupové mečbaly. Obidva rozdielové duely v ich bráne odchytal Jaroslav Halák.

Nevyhol sa zlým gólom. V prvom zápase jeho jediná väčšia chyba viedla k jedinému gólu Hurricanes, ale inak bol stopercentný. Nalejme si čistého vína, včera to už bolo o trochu horšie (áno, zápas som pozeral). Na druhú stranu Jaro stále udržal výhru. Chytil 16 z 19 striel.

Konštruktívnu kritiku však prijať musíme, nech je to Slovák alebo nie. Prvé dva góly, a špeciálne ten prvý, bratislavský rodák mohol (resp. mal) chytiť. Tretí bol dielom náhody, jednak na puk nevidel a zároveň bol pred ním tečovaný, takže sa šťastím dostal za jeho chrbát. Našťastie pre Bruins už nič neznamenal.

„Áno, myslím si, že prvé dva góly boli puky, ktoré bežne chytí. Obidva sa dali chytiť, ten prvý obzvlášť. Pri druhom góle sa ich hráč blížil veľkou rýchlosťou, takže tam Jaro musel byť opatrný, aby nevykorčuľoval príliš dopredu,“ vyjadril sa na margo výkonu novej jednotky kouč Bruce Cassidy.

Hej, videl som už aj reakcie trápnych pseudo odborníkov, že je Halák diera (najviac ma pobavila česko-slovenská facebooková bitka o tom, či je väčšia diera Halák alebo Mrázek). Treba však nájsť zlatý stred medzi nezmyselným osočovaním a robením z Haláka mučeníka.

Prvý gól ide v mojich očiach na jeho vrub. Iste, nemal predtým žiadny zákrok a bežala už desiata minúta zápasu, no Williamsova strela nebola špeciálne razantná ani nebezpečná. Skôr išlo o také „nastrelenie“. Halákova lapačka minula netečovanú strelu a tá skončila v sieti „medveďov“. Na druhú stranu som rád, že sa Jaro oklepal, neskôr si na puk konečne siahol a rozbehol sa.

Druhý gól padol po protiútoku Hurricanes z hokejky Jordana Martinooka. Tu však nešlo len o Halákovu nepozornosť. Bruins trochu podcenili bránenie, no i tak sa nemôžem zbaviť pocitu, že Halák v tejto situácii vyzeral trochu ležérne. Canes sa vďaka tomuto presnému zásahu dostali do vedenia 2:0.

Našťastie Bruins predviedli silnú tretiu tretinu, konečne sa zobudili a štyrmi gólmi v relatívne rýchlom slede odrovnali súpera, ktorý sa zmohol už len na posledný gól, o ktorom som už vyššie písal, že ho neberiem ako Jarovu chybu. Skôr išlo o dielo šťasteny.

Jediný pravidelne chytajúci slovenský gólman sa musí popasovať po odchode Raska s ťažkou situáciou a zatiaľ jeho výkony hodnotím pozitívne, avšak dnes sa ukázala jeho najväčšia slabina, ktorá ho prenasleduje celú kariéru, a to nestabilita výkonov. Pre jazdu za Stanley Cupom je potrebné túto vlastnosť eliminovať.

Ja verím, že sa to Halákovi podarí. Kritika za dva góly je namieste. Slovák-neslovák. A hoci sa mi Cassidyho maniere tiež vždy nepáčia, myslím si, že to dnešným pozápasovým vyjadrením vystihol.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.