Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sajmonov pohľad: NBA sa začne v decembri, osud NHL zostáva nejasný

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

NBPA a NBA sa dohodli na pláne, že začnú sezónu dva dni pred štedrým dňom, a to 22. decembra 2020. Basketbaloví fanúšikovia teda majú o program vystarané, no medzi hokejovými stále panujú nejasnosti. NHL sa od vyhlásení zatiaľ drží bokom.

NHL a hráčska asociácia NHLPA sú v každodennom kontakte. Riešia, čo so štartom sezóny. Pochopiteľne to nemôže prísť hneď, veď kopec hráčov je stále vo svojich rodinách a tréningové jednotky a kempy nie sú otvorené. Kedy ale príde očakávané rozhodnutie?

Podľa insidera Pierre LeBruna sa Return to Play committee už stretla a prehodnocovala možnosti plánovania zápasov, dátumu štartu či opatrení, ktoré by liga v rámci pandémie musela prijať. S konkrétnym návrhom základnej časti prišiel aj Renaud Lavoie. Ten tvrdí, že ak sa sezóna rozbehne prvého januára, NHL zvládne aj 82-zápasovú sezónu. Tímy však budú musieť hrať štyrikrát do týždňa.

Variantov je viacero. Spomína sa aj skrátený ročník so 48 odohranými duelmi, ktorý by sa ponášal na ten, čo bol pred siedmimi rokmi skrátený výlukou. Niektorí majitelia sa podľa ESPN dokonca obrátili na vedenie súťaže s výzvou nasledujúcu sezónu kompletne zrušiť. To je podľa Garyho Bettmana až posledná možnosť, nateraz neprijateľná. Liga by tým nič nezískala, ale utrpela. Ponaučením sú výluky, hlavne tá, pre ktorú bol vynechaný celý ročník 2004/05. Majitelia kontrujú, že by sa im rapídne zvýšili výdavky, ak by sa hrali ďalšie zápasy bez divákov, a teda bez príjmu zo vstupeniek, ktorý sa v zámorskej profilige ráta na milióny.

Za rohom teda číha neľahká úloha. Vyriešiť treba množstvo faktorov. Ako sa bude cestovať medzi USA a Kanadou? Bude to vôbec možné, či uzrie svetlo sveta nová, kanadská divízia? Aké opatrenia bude potrebné spraviť? Bude možné cestovať a opäť udržať číslo nakazených hráčov na nule, aby sa sezóna dohrala bez vynútených prestávok?

Pôvodný plán, prvý január, je stále teoreticky reálne uskutočniť, ale vedenie súťaže bude musieť konať veľmi rýchlo a vyriešiť tieto životne dôležité otázky, ak ho chce stihnúť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.