Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sajmonov pohľad: Marleau stále túži po Stanley Cupe. Čiže požiada o trejd

3 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Pripravte sa na déjà vu. Patrick Marleau podpísal kontrakt so San Jose Sharks, a to rovnakým spôsobom ako vlani. Na rok a za ligové minimum.

41-ročný útočník pravdepodobne vstúpi do poslednej sezóny vo svojej kariére. To sa dá predpovedať aj o Joe Thorntonovi alebo Zdenovi Chárovi. Avšak tieto legendy zväčša podpisujú v čo najlepších kluboch. Marleau zostáva verný San Jose.

Slovo „verný“ je možno prehnané. Nepoznám zákulisie ani pozadie tejto situácie, ale možno je to ešte jednoduchšie – nikto iný okrem Douga Wilsona, ktorý je na svojich veteránov zaťažený, mu neponúkol zmluvu. Pritom mi napadá myšlienka, že ktovie, čo bude s Thorntonom, aj keď existujú chýry, že sa o jeho služby zaujímajú Toronto Maple Leafs.

Osobne nie som zástancom presvedčenia, že by legendy mali silou-mocou hrať len tak z princípu. A už vôbec nerozumiem ľuďom, ktorí manažérom zazlievajú, ak nedajú 40-ročnej vyhasnutej hviezde zmluvu. Marleau ešte v útoku dokáže byť nápomocný, o tom asi zbytočne polemizovať. Jeho minimálny kontrakt sa dá zvládnuť. Ale čo potom?

„Stále milujem hokej a všetko to súťaženie okolo neho. Aj naďalej si pôjdem za svojím snom získať Stanleyho pohár a áno, stále sa mi darí chodiť na ľad, hrať a užívať si to. Myslím si, že práve to ma stále udržuje v hre,“ vyjadril sa Marleau.

„Pozri sa na toho chlapca. Raz z neho bude najmladší hráč s tisíckou zápasov a jedného dňa by mohol prekonať rekord Gordie Howea.“

TEEMU SELÄNNE O MARLEAUOVI V ROKU 2001

Ako jediné riešenie vyznieva v momentálnej situácii to, že bude opäť vymenený v období uzávierky prestupov. Podobne, ako naposledy do Pittsburghu, kde ten Stanley Cup nevyšiel.

Zapáči sa však niektorému tímu natoľko, aby mu dal šancu? Ako tvorca ofenzívy sa ešte udrží, ale čo s jeho defenzívnou a celoplošnou hrou?

Je to trochu paradoxné, ale čím je človek dlhšie v NHL, tým sa viac vracia do dávnejších čias – podobne, ako je to v živote. Keď sa Patrick musel ukazovať ako devätnásťročné ucho, musí to urobiť aj ako ostrieľaný veterán po štyridsiatke. Len preto, aby dostal svoju šancu. Stanley Cup v zbierke stále nemá.

V drese Sharks môže predbehnúť Gordieho Howea na čele tabuľky počtu odohratých zápasov. Ja mu to veľmi prajem, zostáva mu 45 duelov. A to zvládne aj v Kalifornii. Ak ale Sharks nedokážu niečo nevysvetliteľné, tak za Stanley Cupom bude musieť inde. Môžeme čakať ďalšiu žiadosť o trejd.

Či si myslím, že sa mu podarí dostať sa k favoritovi? Som si istý, že sa to môže stať, keďže Marleau je hráč s nezlomnou vôľou. Svedčí o tom aj zvýraznená citácia vyššie v článku. Selänne túto vetu povedal novinárovi Vesovi Rantanenovi pred devätnástimi rokmi. A zdá sa, že sa nemýlil…

1 thought on “Sajmonov pohľad: Marleau stále túži po Stanley Cupe. Čiže požiada o trejd

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.