St. aug 12th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sajmonov pohľad: Kde sú všetci mudrlanti, keď sa Kakkovi nedarí?

3 min read

Niektorí ľudia sa strašne čudovali a vypisovali po športových stránkach (i keď, chvalabohu, nie po našej, alebo si to aspoň nepamätám), akí blbci sú Devils, že vzali Hughesa namiesto Kakka. Jack sa im zdal malý, slabý a nepripravený. Naopak Kaapo, to bol ideál hokejistu. Experti majstrovstiev sveta v ňom videli legendu už po prvom zápase proti Kanade a následnom proti Slovensku. 

Prišiel draft a nikto z nás vo svojom mock drafte nedal na prvé miesto fínskeho útočníka. Bol pre nás jasnou dvojkou, čo sme sa snažili vysvetľovať aj našim čitateľom. Jednak sa Hughes ako center viac oplatil New Jersey. A na druhú stranu, Kakko naozaj oproti nemu nie je ani nebol talentom, o ktorý by sa všetci držitelia prvej voľby trhali, len aby ho mali. 

Lenže to naši drahí dvojtýždňovi odborníci a tréneri, ktorých je počas májových týždňov neúrekom, nechápali. Chytali sme sa za hlavu, ale čo iné ako pokúsiť sa vysvetliť výber Devils nám ostávalo? Nič. Tak sme sa snažili robiť presne to.
 
Iste, Kakko je obrovským talentom, ale reči, ktorými mnohí ľudia dehonestovali Hughesa a voľbu New Jersey, boli doslova trápne. Vidíme to na začiatku sezóny. V podstate obaja neplnia očakávania. Obaja majú jeden gól a jednu asistenciu v ôsmich zápasoch. Obaja zatiaľ nesedeli na trestnej lavici. Obaja majú záporné hodnotenie +/-, navyše je v tejto štatistike Kakko s -8 najhorším človekom v mužstve. Kakkov priemerný čas na ľade je 14:13. Hughesov 15:15.

Bol by som naozaj zvedavý, ako čakali tí mudrci, že bude vyzerať súčasná situácia. Hughes by mal asi tie isté čísla, ale Kakko by bol najlepším hráčom tímu, atakoval by strelecké prvenstvo a na ľade trávil dvadsať minúť. Prečo nie, veď Hughes by bol dobrý tak akurát do KHL, nie?

Kakkovi momentálne postavenie tímu i jeho určite príliš nevonia. „Hokejom sa teraz veľmi nebavím. Veci nefungujú a niekedy mám pocit, že by som mohol byť na ľade viac,“ vravel. Ja však vnímam aj toto ako v istom ohľade ako veľké pozitívum, aj keď osobne neviem, koľko tých premúdrených ľudí reálne sleduje ich výkony. Kaapo mohol vizuálne dominovať počas majstrovstiev na širokom európskom klzisku. Navyše už mal skúsenosti so seniorským hokejom. 

U Hughesa tieto dva kľúčové faktory chýbali. To je pravda, a preto Kakko pôsobil omnoho lepším dojmom. Ale pozrite sa na nich teraz. A keď si nejaký Mirko z Vyšných Ladičkoviec myslí, že vie viac ako celý manažment „diablov“ od generálneho manažéra až po posledného skauta, tak tu má odpoveď.

Stále riešime iba veľmi krátkodobý horizont. Nikomu z nich nenadržiavam. Obaja pravdepodobne jedného dňa budú patriť medzi hviezdy NHL, no už začiatok ich kariéry snáď primäl ľudí, čo boli múdri a aspoň ako-tak ich sledujú, trochu pozmeniť názor a poučiť sa do budúcnosti, že radšej ako niečo vyvodzovať z turnaja, na ktorom sa odohrá pár zápasov, by mali dať na radu iných, ktorí sa tejto problematike reálne a dlhodobo venujú.
Aspoň nás potom ušetríte zbytočných nervov. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.