Sajmonov pohľad: Každý ukazuje na Manthu, ale čo Sam Bennett?

Tvrdili sme, že ten trejd otriasol hokejovým svetom. Vraj sme si to len my nahovárali (a písali „bombastické titulky“).

Ale súčasná situácia nasvedčuje tomu, že sme mali pravdu.

Anthony Mantha šiel do Washingtonu za Jakuba Vránu, Richarda Pánika a voľby v prvom a druhom kole draftov. Na prvý pohľad veľký prepal, aj na ten ďalší bolo jasné, že Yzerman z Manthu vytrieskal, čo sa dalo. Jednu vec však musia uznať všetci, aj tí najzarytejší odporcovia.

Manthovi sa po príchode do Washingtonu darí.

Neuniká pozornosti fanúšikov ani médií. Anthony je jednou z najzaujímavejších osôb ostatných dní v kolotoči NHL. Prvé štyri stretnutia v drese Washingtonu Capitals mu priniesli rovnaký počet gólov a jednu asistenciu. Veľmi slušné čísla aj na hráča, čo v jednom z najslabších tímov súťaže, Detroite, zbieral pol bodu na zápas.

Popri tomto „boome“ okolo Manthu sa zabúda na iného vymeneného. Tým vôbec nechcem povedať, že si Anthony nezaslúži pozornosť, ktorej sa mu dostáva. V novom pôsobisku začal ukážkovo. Ale – ruku na srdce – všimli ste si Sama Bennetta na Floride?

Do Panthers prišiel počas posledného dňa prestupovej uzávierky. Jeho odchod z Calgary sme už veľmi nečakali, veď hoci bol na začiatku sezóny nespokojný a chcel zmenu prostredia, po príchode Darryla Suttera našiel svoju pohodu.

Napokon ho vymenili. Ktovie, ako sa mu to pozdávalo. Dnes môže ďakovať.

V Calgary zaknihoval Bennett v 38 dueloch 12 (4+8) bodov. Hlavne pred príchodom Suttera bol zjavne frustrovaný, nedarilo sa mu, ako by si predstavoval. Vo farbách Panthers si doteraz pripísal tri štarty. A v nich päť bodov. V priemere dostával okolo pätnásť minút na ľade. Hoci štatistika +/- už pri dnešných pokročilých nie je až tak relevantná, spomeniem aj tú. V Calgary -14. Na Floride +7. Pripomínam – po troch stretnutiach.

Mám pocit, že sa na Sama Bennetta zabúda. Dôvody?

Po prvé – jeho trejd nebol blockbuster ako ten Manthov. Vraciame sa k úvodu článku. Dohodu na trase Washington-Detroit prepierala v podstate celá hokejová verejnosť, bol toho plný Twitter. Príčina toho celého bola jednoduchá – bol kontroverzný. Protihodnota sa zdala byť príliš vysoká, MacLellan na obchod pristúpil pre problémy s platovým stropom. Zostávalo mu modliť sa, aby sa Mantha uchytil, inak by to bolo úplné fiasko.

Na jeho šťastie sa kanadský krídelník predviedol raz-dva.

Po druhé sa od Bennetta nič podobné neočakávalo. Sam je ale živým dôkazom toho, že ak sa zmena udeje v správny čas, prinesie nečakané ovocie. A tu sa dostávame aj do tretieho bodu – bodovú explóziu fyzicky zdatného univerzála berieme ako chvíľkovú. On nemusí zbierať body ako na bežiacom páse. Od Manthu sa to – popri všetkých okolnostiach – vo všeobecnosti očakáva.

Florida Panthers sú tichým favoritom tohtoročného boja o Stanley Cup. Dovolím si povedať, že v play-off budú čiernym koňom – môžu poraziť Tampu aj Carolinu, ale (najmä) vzhľadom na absenciu Aarona Ekblada a silných divíznych konkurentov nemusia preliezť ani cez prvé kolo.

„Aký tím, taký Mantha,“ žiada sa napísať s dávkou irónie. Bennett je Floridou v hráčskom prevedení. Málokto sa naňho špeciálne zameriava, no on medzitým potichu začal excelovať.

Súčasné tempo nevydrží. Ale ak dlhodobo zapadne, tento prestup môže byť zlomom (alebo reštartom, nazvite si to, ako chcete) v jeho kariére.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.