Sajmonov pohľad: Kauza Spezza – nechuť odísť či taktický ťah Toronta?

Jason Spezza bol umiestnený na waiver listinu.

Správa obehla svet pred štyrmi dňami. Spezza, svojho času elitný útočník NHL, už v ligovom meradle patrí medzi starších. Čas si aj na ňom vyžiadal svoju daň. Je členom perspektívneho a talentovaného tímu, toto rozhodnutie sa nedá nikomu príliš vyčítať.

Do chvíľky napätia sa vkradli najmä fanúšikovia Ottawy Senators. Niektorí z nich si zbožne priali, aby po ňom siahol manažment ich obľúbeného klubu. Chceli, aby dostal Spezza možnosť ukončiť peknú kariéru tam, kde ju začal.

Ale potom prišiel hráčov agent a jasným tónom vyhlásil, že ak si Spezzu niekto vezme, ten proste odíde do dôchodku. A to by bol smutný koniec, no nie?

Kauza Spezza sa teda jednoznačne otočila pre Maple Leafs tým najpriaznivejším smerom. Kto by len mal to srdce stiahnuť z waiver listiny hokejistu, ktorý už v NHL čo-to dokázal, možno hrá svoju poslednú sezónu a radšej, ako by mal posilniť jeho mužstvo, zavesí korčule na klinec?

Šach-mat.

Jason Spezza je, ako sa dalo čakať, naďalej hráčom Toronta Maple Leafs. 24-hodinová lehota dávno uplynula. Málokedy sa v rámci NHL dá zabiť 30 múch jednou ranou. Spezza – alebo skôr jeho agent – to dokázal.

Poznám niekoľko fanúšikov Toronta. Hlavným esom v ich rukáve je fakt, že za žiaden klub netúži hrať toľko hokejistov ako za Leafs. Iste, niekedy to preháňajú (nemyslím si, že o pár rokov tam budú mať Matthewsa aj McDavida len preto, lebo Connor tak veľmi chce hrať za Toronto), ale tento prípad je iný. U Spezzu je to čo sa týka lojality k „javorovým listom“ podobné ako u Tavaresa alebo Simmondsa. Pochádzajú odtiaľ, sú tu doma, fandili im od detstva.

37-ročný Spezza je špeciálnejší tým, že sa jeho čas na klziskách Národnej hokejovej ligy kráti, čo on veľmi dobre vie. Tento signál nebol len varovným prstom, pravdepodobne znamená, že ho v sezóne 2021/22 už neuvidíme. Chce to ukončiť doma, hoci bez priaznivcov, čo by ho radi podporili priamo v domácej aréne.

Myslím si, že o tom Maple Leafs vedeli a bolo im jasné, že sú vo výhode a poslaním Spezzu na waivers nemajú čo stratiť. Predstava, že do niečoho nútia jeho alebo jeho agenta, je stupídna. Proste je to tak. Spezza už nemá motiváciu sťahovať sa. Nemá čo komu dokazovať, nemusí bojovať o lepšiu alebo dlhodobú zmluvu. Ak by teraz sekol s aktívnou činnosťou, nemal by si čo vyčítať. Všetko, čo chce, je dohrať to doma a pobiť sa o Stanley Cup tam, kde s hokejom začínal. Ešte ho nemá – o čo krajšie by bolo získať ho v drese Maple Leafs.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.