Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sajmonov pohľad: Existujú ešte Predators?

4 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

„Hej, chlapci. Existujú vôbec ešte Predators?“ opýtal som sa svojich kolegov počas live prenosu, ktorý sme vám včera priniesli na našom webe. Už som sa začínal báť, že ich zrušili a mne to ušlo.

Predators získali Korbiniana Holzera, čo však vysvitlo až po deviatej hodine. Opačným smerom do Anaheimu poslali Matta Irwina. Pripomenuli sa teda aspoň týmto trejdom. Zarážajúce však bolo, že zatiaľčo bolo počuť o aktivite iných manažérov, Polie akoby zabudol, že tá deadline vôbec v tomto roku je.

O Predators som totiž v rámci uzávierky, ktorú sme monitorovali dávno pred prenosom, v podstate nepočul. Žiadne správy, žiadne špekulácie, žiadne väčšie insider informácie. Zdroje nehovorili skrátka nič. V meste country čaru uzávierky nepodľahli.

Dôvod tu bol a bol celkom zjavný. David Poile si je istý svojím mužstvom. Je dosť možné, že Preds urobia play-off, no žeby boli takým dokonalým tímom, aby sa o nich počas uzávierky ani len nešuškalo, to mi je teda divné. Poileho počínanie mi príde ako mierna nezodpovednosť.

„Náš súčasný hokej mi ukázal, že máme naozaj dobrú šancu urobiť play-off.“ No dobre, ale to je cieľ? Dostať sa do play-off a dúfať, že motyka vystrelí? Nashville už nie je taký nebezpečný ako v roku 2016, keď sa dostal do finále, či rok potom. Preto sa mi neaktivita ich manažmentu zdá prinajmenšom divná.

Na jednej strane je pravdou, že v play-off je možné všetko, ale Nashville už teraz nie je favoritom na Stanley Cup. A možnosti na zlepšenie sú. Vidím v nich skôr stagnujúce ako prosperujúce mužstvo. Taká Arizona síce nepredviedla tiež nič moc, ale Chayka bol aktívny trebárs v prípade Zucker a navyše v obrane majú do budúcna vystarané viac ako Preds.

Defenzíva – a špeciálne oslabovky – sú negatívom hry Nashvillu. To isté sa v podstate dá povedať aj o hrách v početnej prevahe, no to už je aj o zlom namiešaní extra formácií. V oslabeniach však v NHL aktuálne nie je slabšie mužstvo. Predators sa podľa mňa mali poohliadnuť po špecialistovi na oslabenia ako Alec Martinez, ktorý navyše bol na predaj. Poile svoju šancu nestihol a pri Martinezovom mene sa Predators ani nespomínali, hoci by to bolo logické.

Keď som sa s Mattom Laymanom, insiderom Yotes, bavil o potenciálnom trejde Halla, povedal nie, a to preto, lebo by to bol zlý signál smerom k fanúšikom. Ja vidím ako zlý signál toto. Tesne pred deviatou to ešte stihol mierne napraviť tým, že získal Korbiniana Holzera za Matta Irwina. Holzer oslabovky hrával taktiež, čiže v podstate túto časť hry čiastočne vylepšil, na čo sa odvolával aj pred médiami.

Aj v tomto sa ale dajú vidieť pozitíva. Je vidieť, že sa Poile začína viac zameriavať na budúcnosť, keďže za Martineza by musel Kings darovať draft. Nashville má v tomto roku bohatý draftový výber a predsa len, tieto vyraďovacie boje, ako sa zdá, prenechávajú náhode. Je zrejmé, že ten dominantný Nashville je preč a Stanley Cup najskôr vyhrá až s ďalšou generáciou.

Nič to však nemení na fakte, že ma jeho nezáujem zaskočil. Poile si pravdepodobne necháva čas na vychovanie nového tímu. Neverím, že s týmto ešte niečo dosiahne. U Predators vidím priestor na rýchlu „prestavbu“ okolo lídrov, ale Poile si to zjavne necháva na trh s voľnými hráčmi. Ak nebude aktívny ani tam, to už bude veľmi divné.

Dôvod je jednoduchý a napísal som ho len pár riadkov vyššie. Preds nie sú mužstvom s potrebou kompletnej prestavby ako napríklad Detroit či Los Angeles. Poile sa síce sústredí na draft, no ak využije svoje skúsenosti a dokáže šikovne priniesť nové posily, už o dva či tri roky môže zostaviť mužstvo, čo zaútočí na Stanley Cup.

Existujú ešte Nashville Predators? Áno, hoci sa počas deadline skryli. Len skúšajú inú taktiku, ako by som si vzhľadom na ich situáciu myslel. Ostáva len dúfať, že Poile vie, čo robí.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.