Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sajmonov pohľad: Chcem kanadskú divíziu. A vy?

4 min read

Zdroj obrázku: Icon Sportswire / Getty

NHL stále nepovedala, kedy, ako ani kde by sa mal uskutočniť jej „return to play“. Hovorí sa o prvom januári, možných bublinách či redukovanom počte fanúšikov na tribúnach, zatiaľ však nevieme nič konkrétne. Jeden z návrhov sa mi veľmi páči.

Tým je kanadská divízia.

„Takéto niečo by bolo cool, špeciálne pre kanadských fanúšikov. Ak sa to stane, bude to nabité a uvidíte skvelý hokej,“ povedal o nápade kapitán Vancouveru Canucks, Bo Horvat. „Myslím si, že ak sa to naozaj stane, bude to unikátne. Okrem iného by sme cítili hrdosť, že sme súčasťou kanadskej divízie. Som si istý, že každý by mal svoju motiváciu,“ doplnil ho Brendan Gallagher z Montrealu.

Pre mňa by sa táto divízia stala automaticky najzaujímavejšou. Myslím si, že aj celosvetovo by mala najvyššiu sledovanosť, najmä pre vášeň kanadských divákov, pre ktorých by to bola vítaná novinka. Možno by posilnila staré rivality kanadských klubov, ktoré podľa starších priaznivcov v pravom slova zmysle vymizli (snáď s výnimkou bitky o Albertu, tá sa v ostatných rokoch vyhecovala).

Draví Canucks, v play-off nemohúci Maple Leafs, posilnení Canadiens, okolo dvoch hviezd postavení Oilers, nepríjemní Flames, nevyspytateľní Jets a mladí Senators v prestavbe. Ideálna kombinácia, vidinu play-off má reálne až šesť tímov, postúpiť budú môcť tri-štyri.

Veľmi sa mi budú páčiť bitky o Albertu, ktoré naberajú na intenzite. Strety dozrievajúcich Canucks a Maple Leafs sa budú šplhať k najkrajším zápasom sezóny. V mladej Ottawe zas nenájdete hráča, čo by odflákol stretnutie. Všetci si budú musieť a chcieť vybojovať svoje miesto – od Tima Stützleho (snáď sa jeho zranenie rýchlo zahojí) až po Christiána Jaroša.

U Jets a Canadiens mám trochu pochybnosti. Pre nás by mohli byť veľmi zaujímaví Habs, najmä pre skutočnosť, že tam hrá Tomáš Tatar a opäť by mal patriť k ťahúňom mužstva. Keď už sme pri ňom, proti kanadským tímom sa mu v minulej sezóne veľmi nedarilo, jedine proti Winnipegu a Vancouveru, ale proti nim toho veľa neodohral.

Toto by ale bola totálne iná situácia, čiže oháňať sa pokročilými štatistikami tu nedáva veľký zmysel.

Dosť bolo mojich chvál na adresu tohto návrhu, poďme sa pozrieť na jeho praktickú časť. Bude to jednoduchšie ako cestovanie? Áno. Dalo by sa hrať prerušovane v bublinách? Áno. Budú nevyhnutné podobne, ako v rámci súčasných divízií? Nie. O to lepšie pre hráčov, ktorí by návrat do bublín asi veľmi neocenili.

Kanadská divízia by toho vyriešila mnoho. Znížil by sa počet ľudí premávajúcich medzi USA a Kanadou. S takýmto variantom by najskôr súhlasila aj kanadská vláda. Včera vyšlo najavo, že Toronto Raptors (NBA) nedostali povolenie hrať vo svojom domácom stánku. Teda, možno by aj mohli, ale keďže sú jediným klubom z Kanady a Kanaďania kluby z USA do krajiny jednoducho každých pár dní púšťať nechcú, ostávalo by im hrať sami so sebou.

Situácia s počtom nakazených na COVID-19 je diametrálne odlišná. Spojené štáty suverénne lámu rekordy, za včera tu bolo odhalených bezmála 200 000 nových prípadov. Kanada sa drží na hranici zhruba piatich tisíc. A preto mám pocit, že ak sa má NHL naozaj začať, lepšia možnosť ako kanadská divízia ani neexistuje.

A my, fanúšikovia, ohundrali by sme to? Tomu neverím. McDavid by hrával pravidelne proti Matthesovi, Matthews proti Lainemu, Laine proti Petterssonovi, Pettersson proti Toffolimu, Toffoli proti Draisaitlovi, Draisaitl proti Gaudreauovi, Gaudreau proti Hughesovi, (Tkachuk proti Kassianovi) a takto by sme mohli pokračovať donekonečna…

Časom by nás tieto nekonečné konfrontácie mohli prestať baviť, ale všetci vieme, že by šlo o krátkodobé riešenie, azda len na jednu sezónu. A tu som za. Všetkými desiatimi. Pomohlo by to organizácii ročníka a fanúšikovia by neboli ukrátení, ba dokonca by sa im ešte pridalo hokejového divadla, na to by som si stavil.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.