Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Ryan O’Reilly: Toto play-off bude to najťažšie, čo sme kedy hrali

2 min read

Zdroj obrázku: The Hockey News

Ryan O’Reilly už dobre vie, čo to znamená vyhrať Stanley Cup. V sezóne 2018/19 sa spoločne s celým tímom St. Louis Blues pozviechal, pozdvihol zo dna a na konci oslavoval. Prispel levím podielom, za čo si domov odniesol Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play-off.

Teraz sa zamýšľa nad plánovaným play-off s 24 klubmi. Hoci sú Blues nasadení do turnaja najlepších o umiestnenie, O’Reilly verí, že ich čaká to najťažšie, čo kedy v hokejovom živote museli prekonať. „Každý tím začína od štartovacej čiary. Každý, kto je tu, už rozmýšľa, ako vyhrať Stanley Cup, čiže to bude jedna z najťažších výzev, ktoré každý z nás kedy v hokeji prijal a zároveň náš najťažší turnaj. Je to niečo nové,“ povedal.

„Bude to extrémne náročné. Ako tím to dobre vieme. Vieme, že to bude úplne odlišné od minulého roku. Nie je to tak, že končíme základnú časť v dobrej forme a vieme na to nadviazať aj v play-off. Všetci začíname úplne od nuly.“

K obhajobe minuloročného triumfu pristúpili „bluesmani“ poctivo. Faktom je, že 12. marca, teda pri prerušení sezóny, boli na prvom mieste Západnej konferencie. To im garantuje, že sa nemusia zúčastňovať predkola, iba mini-turnaja o umiestnenie.

O’Reilly je odhodlaný obetovať iné veci pre výhru, hoci vie, že to preňho i ďalších bude ťažké: „Nanešťastie, bude tu aj veľa iných vecí – budeme ďaleko od rodín, zdržovaný na malom priestore. Myslím si však, že pre rast nášho športu je dôležité zachrániť túto sezónu a triumfovať víťaza. Pripomínam však, že prioritou je bezpečnosť, bezpečnosť našich rodín i hráčov, bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú deti.“

O’Reilly si myslí, že vedenie súťaže robí správne kroky a opatrenia smerom k štartu play-off a dúfa, že sa napokon všetko dohrá. Je hladný po ďalšom Stanley Cupe. V 71 stretnutiach ukončenej základnej časti nazbieral 61 (12+49) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.