Ryan O’Reilly bude novým kapitánom St. Louis Blues

St. Louis Blues sa v poslednej off-season museli rozlúčiť s kapitánom Alexom Pietrangelom. Elitný kanadský bek v tejto funkcii pôsobil štyri sezóny a stal sa prvým človekom, čo z tejto pozície doviedol „bluesmanov“ k Stanley Cupu.

Nahradiť ho bude ťažké, ale v organizácii majú vybraté nové meno, a to vcelku očakávané. Ako píše insider Jeremy Rutherford z The Athletic, podľa jeho zdrojov sa 23. kapitánom histórie klubu stane skúsený Ryan O’Reilly.

Kanadský center odohral v klube dve sezóny a už sa stihol zaradiť medzi tváre organizácie. Veď v roku 2019 sa stal držiteľom Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play-off. V minuloročných vyraďovacích bojoch bol ešte produktívnejší čo do bodového priemeru, no Blues neprešli cez prvé kolo.

Niekdajší víťaz Selke Trophy a Lady Byng Trophy bude skvelým vodcom aj podľa Pietrangela. „Bude výborným kapitánom,“ povedal pre Rutherforda. „Prajem mu veľa šťastia. Niet pochýb, že je pre Blues správnou voľbou.“

Pred viac ako mesiacom sme na Oh my Hockey uverejnili blog o tom, kto budú noví kapitáni klubov. U Blues nezaváhal nikto, všetci tipli očakávané meno O’Reilly.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.