Ryan Nugent-Hopkins podpísal s Edmontonom osemročný kontrakt

Budúcnosť Ryana Nugenta-Hopkinsa je zabezpečená na ďalších osem rokov. Informáciu priniesli zámorskí insideri, prvotnú Elliotte Friedman, ku ktorej doplnil základné detaily novinár z TSN, Ryan Rishaug.

Okolo Nugenta-Hopkinsa sa, pochopiteľne, už dlhší čas točili špekulácie. Je elitným hráčom a bol potenciálnym budúcim voľným hráčom, preto sa špekulovalo o záujme ďalších tímov. Rokovania s vedením Oilers boli údajne dlhé mesiace na bode mrazu.

Napokon prišlo k rozuzleniu. Strany sa dohodli na ukážkovom kompromise – „olejári“ mu budú v každej sezóne vyplácať zhruba päť miliónov dolárov, teda sumu, ktorú si môžu dovoliť, a Nugent-Hopkins dostane istotu na mnoho rokov. Pri vypršaní zmluvy bude mať rodák z Britskej Kolumbie 36 rokov.

Podľa Rishauga si Nugent-Hopkins za osem rokov príde na 41 miliónov dolárov, ročne teda zarobí 5,125 mil. dolárov. Forvard sa uspokojil s menšími peniazmi ako brával doteraz (6 miliónov ročne). Kontrakt obsahuje i plnú klauzulu o nevymeniteľnosti.

Ak Nugent-Hopkins zostane v organizácii do konca zmluvy, odohrá v drese Edmontonu minimálne 18 rokov. Klub ho draftoval v roku 2011 z prvého miesta na drafte. Podľa Rishauga bolo preňho prioritou zostať.

V poslednej sezóne sa jeden z najdôležitejších forvardov mužstva „olejárov“ prezentoval 35 (16+19) bodmi v 52 dueloch. Ďalšie dva body pridal v play-off. Celkovo v kariére nazbieral 478 (185+193) bodov v 656 zápasoch.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.