Ryan Graves vymenený do New Jersey Devils. Opačným smerom putuje Maľcev

Zhruba o tretej hodine rannej nášho času sa na výmene dohodli Colorado Avalanche a New Jersey Devils. Sťahuje sa Ryan Graves, urastený bek, za ktorého si organizácia z Denveru vypýtala ruského útočníka a draft k tomu.

Celá výmena sa odohrala takto: New Jersey Devils získali Ryana Gravesa. Opačným smerom poslali forvarda Michaila Maľceva a voľbu v druhom kole draftu, ktorú pôvodne vlastnili New York Islanders. Avs teda budú voliť zo 61. pozície na drafte.

K trejdu sa vyjadril generálny manažér Devils, Tom Fitzgerald: „Ryan nám prináša tvrdosť, veľkú postavu a schopnosť hrať v ťažkých situáciách na vysokom leveli, čo z neho robí protihráča, proti ktorému sa hrá veľmi ťažko.“

Gravesa vymenili Avalanche len pár dní pred rozširovacím draftom. Vedelo sa, že si ho nebudú chrániť, avšak nechceli riskovať, že oňho prídu zadarmo. Pod stropom sa im uvoľnilo zhruba 2,6 mil. dolárov, môžu ich využiť pri vyjednávaní o nových kontraktoch s Cale Makarom, Philippom Grubauerom či Gabrielom Landeskogom.

Maľcevova budúcnosť zatiaľ zostáva otázna, pretože nie je prevereným hráčom. Do ligy vstúpil až v poslednej sezóne, v 33 dueloch nazbieral 9 (6+3) bodov. Experti sa ale zhodujú, že má vysoký potenciál.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.