Ryan Callahan oficiálne ukončil kariéru

Posledný ročník, ktorý celý vynechal, bol predzvesťou dnešného vyhlásenia. Ryan Callahan prostredníctvom sociálnej siete Twitter potvrdil, že po trinástich sezónach v NHL vo veku 35 rokov končí kariéru.

Ku koncu aktívnej činnosti napísal toto:

„Je čas to zverejniť. Minulú sezónu som nehral pre problémy s chrbtom a teraz oficiálne ukončujem kariéru. Keď nadnou premýšľam, je náročné vyjadriť, ako som šťastný a vďačný za to, že som si mohol v posledných trinástich rokoch plniť detský sen.

Najprv sa chcem poďakovať organizácii New York Rangers za to, že mi dali šancu. Hrať pred ich fanúšikmi v najslávnejšej aréne na svete je niečo, na čo nikdy nezabudnem. Neexistuje podobný pocit ako počuť arénu jasať pri góle, zblokovanej strele či hite. Moment, keď som bol v kariére najviac hrdý, bol ten, keď mi na dres našili kapitánske „C“.

Ďalej by som chcel poďakovať organizácii Tampa Bay Lightning za päť rokov strávených tam. Netušil som o tom, že Lightning podporuje toľko ľudí, až kým som tam neprišiel. Totálne ma to ohúrilo. Vášeň a láska tamojšej komunity pre Bolts je neporovnateľná. Mali sme na ľade veľa úspechov, ale za najväčší považujem založenie Nadácie Ryana Callahana. Ďakujem, že mi s tým pomohol majiteľ Lightning, Jeff Vinik.

Na záver chcem poďakovať svojej manželke Kyle, ktorá stála po mojom boku od samotného začiatku tohto šialeného dobrodružstva. Bola tu v úspechoch aj pádoch, naprieč operáciami a zraneniami, ktoré, nanešťastie, prichádzali často, a bola úžasná v starostlivosti o naše tri deti, keď som ja nemohol byť s nimi. Nič, čo som nechal na ľade, neľutujem. Vďaka hokeju mám nezabudnuteľné zážitky a nadviazal som dlhé priateľstvá. Toto je moje zbohom športu, ktorý milujem, ale som si istý, že sa naše cesty čoskoro opäť spoja!“


Útočník pôvodom zo štátu New York odohral v NHL 757 zápasov so ziskom 386 (186+200) bodov. Preslávil sa líderskými schopnosťami a charizmou, vďaka čomu slúžil u Rangers tri roky ako kapitán. V roku 2010 sa pričinil o striebro z Olympiády. Vlani bol jeho kontrakt súčasťou organizácie Ottawa Senators, za ktorú neodohral jediný duel.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.