Ron Hextall hlavným kandidátom na post GM Penguins

Pittsburgh Penguins s voľbou nového manažéra nechcú otáľať. Práve naopak, ich snaha je v čo najkratšom čase vyspovedať adeptov a vydať definitívne stanovisko. Mien je viacero, hlavným kandidátom je legenda rivala.

Ako píše Elliotte Friedman, pohovor mali absolvovať ôsmi muži. Chris Drury ponuku Penguins odmietol. Do okruhu kandidátov vraj patria Patrik Allvin, John Ferguson ml., Michael Futa, Ron Hextall, Mark Hunter, Jason Karmanos, Kevin Weekes a Chris MacFarland.

Až dve interview už údajne absolvoval Ron Hextall. Bývalý brankár a generálny manažér veľkého rivala z Philadelphie je podľa Friedmana či LeBruna najpravdepodobnejšou voľbou Penguins. „Tučniaci“ by neboli prvou organizáciou, čo by priviedla niekoho spájaného s farbami rivalov. V nedávnej dobe tak učinili napr. Montreal Canadiens, keď priviedli Clauda Juliena, predtým trénera Bostonu Bruins.

Zároveň je veľmi možné, že hádanka bude vyriešená už v priebehu tohto týždňa. Stále je len pondelok. Pierre LeBrun verí, že najdôležitejšími budú nasledujúce dva až tri dni. Aj on má od zdrojov informácie, že najväčšiu šancu má Hextall, no dodáva, že v hre rozhodne nie je sám a Pens uvažujú o viacerých menách.

Dočasným generálnym manažérom je Patrik Allvin, Švéd, ktorý pred rezignáciou Jima Rutherforda pôsobil v klube ako jeho asistent. Sám je jednou z možností pri voľbe budúceho manažéra.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.