Roman Josi sa vrátil. Sú Predators bližšie k trejdu Ekholma alebo Ellisa?

Roman Josi hral. Takúto vetu si fanúšikovia Nashvillu Predators nevypočuli už vyše dvoch týždňov. Až dnes v noci nastúpil švajčiarsky kapitán „predátorov“ na duel proti Detroitu Red Wings. Pomohol získať dva body, čisté konto, dokonca raz asistoval.

Okrem tohto ťahu prišli aj ďalšie. Preds povolali z taxi squad Michaela McCarrona a Alexandre Carriera, kým opačným smerom poslali Jeremyho Davisa.

Návrat Josiho v tejto dobe určite umocňuje pocit, že sa môže udiať trejd, tak často avizovaný. Okrem Mattiasa Ekholma by mohol byť na odchode jeho obranný kolega Ryan Ellis. Predators sa pohrávajú s myšlienkou, či by výmena druhého menovaného predsa len nebola lepším variantom.

„Pôvodne jeho odchod nebol v hre, ale niečo donutilo Predators zamyslieť sa. Obaja majú vysokú hodnotu. Je veľa bekov s Ellisovou zmluvou, ktorí by teraz neboli vymenení, ale jeho beriem ako výnimku. Cena zaňho síce bude vysoká, ale máte výhodu, že ho máte na dlhšie ako Ekholma,“ vyjadril sa Elliotte Friedman.

Porovnával kontrakty dvoch hokejistov. Kým Ekholm, o ktorom sa v špekuláciách šepká už poriadne dlho, končí svoj kontrakt po sezóne 2021/22 a môže sa stať neobmedzeným voľným hráčom, o niečo mladší Ellis má zmluvu až do konca ročníka 2026/27. Je však zranený.

Pierre LeBrun dopĺňa, že za Ekholma klub žiada voľbu v prvom kole draftu, elitného prospekta a ešte niečo ďalšie. Za intenzívnych záujemcov o jeho služby sa naďalej považujú Boston Bruins i Winnipeg Jets. S návratom Josiho môže byť jeho výmena reálnejšia, avšak určite bude záležať aj od toho, či budú Predators živiť veľké šance na postup do play-off a či je Josi natoľko fit, že zvládne odohrať veľkú porciu minút. Preds aktuálne okupujú šiestu priečku divízie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.