Rokovania vychladli. Svečnikov si na novú zmluvu ešte počká

Andrej Svečnikov sa v nedávnej dobe zaradil medzi najväčšie esá ofenzívy „hurikánu“. Dvojka draftu 2018 hrá v NHL už svoj tretí rok, čo znamená, že sa čoskoro skončí jeho nováčikovská zmluva. Svečnikov sa zaradí medzi obmedzene voľných hráčov.

Mnohí hokejisti otvárajú prvé rokovania oveľa neskôr. Svečnikov je však ohromný talent a kariéru odštartoval takým spôsobom, že sa o budúcnosti a peniazoch musí zamýšľať už v dvadsiatke. Na duši ho iste pohladí neprekvapujúci fakt, že pre generálneho manažéra Dona Wadella je prioritou.

V aktuálnom ročníku má na konte sedem gólov a desať asistencií. Odohral 20 zápasov. A hoci bol v posledných rokoch nespornou súčasťou úspechu Canes, rokovania sa v tejto chvíli nehýbu. Poľavil na ľade i čo sa týka debát o zmluve. Informoval o tom Luke DeCock z Raleigh News and Observer.

Rodák z ruského Barnaulu sa s Wadellom o novom kontrakte bavil už pred prebiehajúcou sezónou. Hráč s agentom Toddom Diamondom síce majú náznaky, ale Diamond naznačuje, že k podpisu sa dostanú asi až v lete. „Určite na to príde. Časom. Teraz je nahustený program, hrá sa veľa zápasov, nemáme na to správnu príležitosť,“ povedal DeCockovi.

K médiám zatiaľ nepresiakli žiadne detaily rozhovorov, preto môžeme len hádať. Ak Hurricanes prejavia voči Svečnikovovi veľkú dôveru, nečudovali by sme sa ani dlhodobému kontraktu. Je však možné, že vzhľadom na vek a stále malé skúsenosti zvolia cestu bridgu.

Druhý variant je pravdepodobnejší. Majiteľ klubu, Tom Dundon, si myslí, že bridge je ľahšia a vhodnejšia alternatíva.

Svečnikov po vydarenej prvej desiatke zápasov prežil horšiu druhú polovicu prvej tretiny sezóny. Celkovo v posledných dvanástich dueloch skóroval iba raz. Je zatiaľ najproduktívnejším hráčom draftu 2018 (170 zápasov, 115 bodov), i keď si na jeho miesto robí zálusk Brady Tkachuk.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.